Dni Fantastyki już za nami. W ramach projektu „FANTASTYKA! WŁĄCZ WYOBRAŹNIĘ” uczniowie klasy 2B przygotowali wiele atrakcji.

Zaczęliśmy od mocnego akcentu – Quizu, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas 1-3. Wartością dodaną byli prowadzący przebrani w stroje inspirowane bohaterami z filmów i książek.

Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z klasy 2C. II miejsce zdobyła klasa 1E, a 3 miejsce zajęła klasa 1A. Gratulujemy! 

Kolejne punkty naszego programu to:

- Wystawa „Splat! Fantastic Film”, na której przenieśliśmy się na plan filmowy – mogliśmy obejrzeć kadry ze znanych filmów baśniowo-fantastycznych.
- „70 puzzli na 70-lecie” - każda klasa otrzymała kilka pojedynczych puzzli, które trzeba było wstawić w odpowiednie miejsce na tablicy w bibliotece. Tak jak w normalnych puzzlach wstawienie wszystkich elementów dało nam możliwość zobaczenia pełnego obrazka.
- Gry planszowe „GraMY z wyobraźnią” - zebraliśmy kilkanaście gier planszowych, które można wypożyczyć i zorganizować turniej planszówek w swojej klasie na godzinie wychowawczej.

Na holu na I piętrze ulokowało się stanowisko z przepysznym ciastem oraz „ścianka” fotograficzna z foto ramką. Aby wyglądać fantastycznie można było użyć zabawnych gadżetów.

 22.11 - w środę - klasa 3D poznała tajniki warsztatu pisarskiego, na spotkaniu z bydgoską pisarką młodego pokolenia, panią Kamilą Zielińską, autorką powieści: „Sucinum. Tajemnice bursztynowego szlaku”, „Korona Cienia”, „Cień mroku” oraz wielu opowiadań.

 Wyrazy uznania dla uczestników konkursów zorganizowanych w ramach projektu „Fantastyka! Włącz wyobraźnię”:
- dla Julianny Piaseckiej z klasy 2a za oryginalne przebrania w konkursie cosplay;
- dla Kingi Jażdżewskiej z klasy 3d za plastyczne zaprojektowanie okładki do książki pt. „Diuna”.

 Gratulacje dla laureatek konkursu literackiego, młodych pisarek, które przeniosły na papier swój talent i niezwykłą wyobraźnię:
- I miejsce zdobyła Wiktoria Niemierza z klasy 2d
- II miejsca dla Oliwii Małas z klasy 3d
- III miejsce zajęła Anna Michałowicz z klasy 2d.

 Zwieńczeniem programu Dni Fantastyki i mocnym jego punktem była debata oksfordzka.
„Adaptacja filmowa jest w stanie zastąpić powieść” – nad tak postawioną tezą dyskutowały dwie drużyny – propozycji i opozycji.
Uczniowie z Klubu Debat Oksfordzkich nie walczyli na świetlne miecze, ale na argumenty, poparte wieloma przykładami. Taka forma zajęć daje możliwość swobodnej wypowiedzi i dyskusji. Publicznością tego spotkania byli uczniowie klasy 1E, którzy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali mówców obu stron. Dyskusja prowadzona na wysokim poziomie i wzbudziła wiele emocji wśród odbiorców. Wszystkim biorącym udział w debacie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy znakomitych wystąpień! Debatę przygotowała pani prof. Maria Cabaj – opiekunka szkolnego klubu debat.

……………………………………………………………………………………………….

Dziękujemy wszystkim za udział w przygotowanych konkursach, spotkaniach i zabawach.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Fantastyką za rok!