24 czerwca 2022r. w naszej szkole odbyło się Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022.

Gospodarzem uroczystości był Prezydent Miasta Bydgoszczy, pan Rafał Bruski, reprezentowany przez Zastępcę Prezydenta Miasta Bydgoszczy, panią Iwonę Waszkiewicz, obecni byli także przedstawiciele Rady Miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, wyższych uczelni oraz innych instytucji związanych z  edukacją i oświatą.

Podczas uroczystości wręczone zostały podziękowania dla koordynatorów z 14 bydgoskich szkół ponadpodstawowych oraz wolontariuszy z IV LO, biorących udział w miejskim projekcie "Uczniowie - uczniom - wyprawka szkolna dla każdego ucznia z Ukrainy". Uhonorowano również laureatów konkursów przedmiotowych i uczniów z najwyższymi wynikami w nauce z poszczególnych klas w IV Liceum Ogólnokształcącym.

 

 

27 czerwca rozpoczęło się III Międzynarodowe spotkanie w ramach projektu CHECK & DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at School.

Do IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przyjechali koordynatorzy projektu oraz nauczyciele z:

- Kürt Alapítványi Gimnázium/ Budapest/ Hungary,

- Agrupamento de Escolas de Santo André/ Barreiro/ Portugal,

- IES Pirámide/ Huesca/ Spain,

- Archilabò Società Cooperativa Sociale/ Bologna/ Italy,

- Universita Cattolica Del Sacro Cuore/ Milano/ Italy,

- IIS Luigi Einaudi/ Chiar/ Italy.

Spotkanie zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele z IV LO: Marika Tokarska, Beata Nowaczyk, Dorota Krzemińska i Rafał Klein.

Nauczyciele ze szkół i instytucji partnerskich uczestniczyli w naszej szkole w warsztatach i szkoleniach na temat współpracy na platformie edukacyjnej EduOpen, oceny kompetencji informacyjnych zdobytych przez uczniów i nauczycieli w ramach MOOC (The Massive Open Online Course), wykorzystania zasobów do tworzenia wspólnych podręczników cyfrowych, stworzenie projektu szkolnego na temat lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych z wykorzystaniem narzędzia Social Books Creator. Był to bardzo owocny czas, podczas którego wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać nowe narzędzia TIK oraz poszerzyć umiejętności wykorzystania zasobów internetowych do pracy z uczniami na różnych przedmiotach.

CHECK DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at SchoolCHECK DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at School 1

Za nami czwarte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”, pt. „Psychika naszych dzieci po pandemii - wsparcie emocjonalne”. Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2022 r. w przestrzeni wirtualnej na Microsoft Teams.

Cykl warsztatów „Niezwykły umysł…” ma na celu wsparcie psychologiczne rodziców. Warsztaty poprowadziła psycholog, Greta Haraś (na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży oraz w Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zajmuje się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży, prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych, w wolnych chwilach wspiera zajęciami psychoedukacyjnymi seniorów).

Pani Greta omówiła kwestie związane ze stresem, przedstawiła badania naukowe E. E. Wernera dotyczące czynników ryzyka oraz badania Normana Gamezy obrazujące czynniki ochraniające dzieci.

Psycholog wskazała na konkretne problemy w obszarze zdrowia i dobrostanu. Szeroko omówiła temat dotyczący relacji dzieci w trakcie pandemii i po jej zakończeniu.

Opowiedziała również jaką pierwszą pomoc relacyjną należy udzielić dziecku. Wskazówki dotyczyły przywiązania, zaopiekowania się emocjami swoimi i dziecka oraz kwestii dorosłego będącego źródłem informacji i redukowania lęków.

Prowadząca zwróciła uwagę na zagadnienie związane z zabawą, będącą „pierwszą pomocą” dla dziecka, jego emocji. Udzieliła wskazówek rodzicom dotyczących bajek terapeutycznych, psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych i relaksacyjnych.

Pani Haraś przekazała uczestnikom ważne treści nt. adolescencji, kryzysu dojrzewania oraz biologicznych podstaw emocji. Omówiła „kamienie milowe” w rozwoju nastolatka tj. temat depresji i samooceny. Wskazała rodzicom przyczyny kształtowania niskiej samooceny oraz podkreśliła kwestię tworzenia dobrych relacji w rodzinie.

Na zakończenie spotkania rodzice/opiekunowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Warsztaty „Psychika naszych dzieci po pandemii- wsparcie emocjonalne” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Opinie rodziców po spotkaniu 14 czerwca 2022 r.:

 

Dzień dobry

Wczorajsze warsztaty, jak zawsze były profesjonalne i ciekawe.

Dziękuję za podzielenie się wiedzą.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Warsztaty bardzo ciekawie przedstawione, pomocne.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Udział w spotkaniu braliśmy po raz pierwszy.

Muszę przyznać, że tak przesympatycznej Pani Psycholog chyba jeszcze nigdy nie słyszałam. Takiej „normalnej, nie napuszonej Osoby”.

Zajęcia bardzo ciekawe, chociaż może dodałabym na przyszłość trochę przykładów „z życia wziętych”, aby urozmaicić nieco wykład i ożywić go.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w zajęciach.

Pozdrawiam serdecznie,

Dzień dobry,

Bardzo dziękuję za warsztaty i cieszę się, ze mogłam w nich uczestniczyć.

Pani psycholog Greta Haraś wykazała się dużą wiedzą na temat psychiki dzieci.

Prezentacja była interesująca i przygotowana w sposób zrozumiały, usystematyzowany.

Przekazane treści na pewno przydadzą się mi w dalszej pracy.

Kolejny raz dziękuję też Pani Monice Grzybowskiej z możliwość udziału w warsztatach online i wybór ciekawego tematu

Pozdrawiam

Witam,

warsztaty bardzo mi się podobały, dużo wartościowych informacji.

Pani Greta przekazała je w ciekawy sposób.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

forma - wole on-line bo inaczej nie miałabym czasu dojechać

treść - rzeczy, których się dowiedziałam dały mi podstawy do przemyśleń

psycholog -  profesjonalistka

Pozdrawiam,

Witam serdecznie,

warsztaty super, wartościowe pod względem merytorycznym, pani psycholog przygotowana i kompetentna.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Szkolenie bardzo przyjemnie prowadzone. Treści przydatne.

Zawsze można znaleźć coś dla siebie i własnego dziecka, a nawet do wykorzystania we własnej pracy.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Warsztaty jak zwykle :) pełen profesjonalizm, konkretnie i w przystępny sposób.

Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia w nich udziału.

Pozdrawiam serdecznie,

Dzień dobry,

Z mojej strony propozycja, aby przy slajdach poruszających dane zagadnienie od razu (na dole), albo na końcu wszystkich slajdów pojawiała się literatura do przeczytania (cały zapis bibliograficzny). Takie są formalne wymogi przygotowania prezentacji, a tego wczoraj ( i we wcześniejszych prezentacjach) brakowało, a oto pytają rodzice.

Dziękuję za te 4 szkolenia.

Pozdrawiam

Dzień dobry Pani Moniko.

Warsztat dobry, merytoryczny, konsystentny.

Dla takiego tematu zdecydowanie za mało czasu.

Zwłaszcza w przypadku rodziców, którzy często posiadają bardzo pobieżną wiedzę na temat psychologii swoich dzieci.

Jednakże czasu mamy tyle, ile mamy, a zatem najlepszym rozwiązaniem było właśnie zaznaczenie najważniejszy h obszarów.

Gdyby Pani Greta była tak dobra i faktycznie podała bibliografię do dalszej pracy, to dla mnie osobiście byłoby to rozwiązanie idealne.

Mam zarys oraz informację, na czym mam się skupić i jak globalnie rozumieć sytuację, a teraz doczytam sobie resztę.

Pani Greta jest bardzo merytoryczna, ale równocześnie widać, że podchodzi do wszystkich zagadnień z sercem i oddaniem.

Pozdrawiam serdecznie

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4