IN ENGLISH-SPEAKING COUNTRIES 

Mikolaj.png
Tuż przed przerwą świąteczną, w środę 22 grudnia, odbył się konkurs wiedzy o zwyczajach Bożonarodzeniowych 
w krajach angielskiego obszaru językowego. Przybrał on formę testu online z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Niektóre nie sprawiły uczestnikom żadnego problemu, ale były też pytania trudne i podchwytliwe. Konkurs wzbudził wśród uczniów naszej szkoły duże zainteresowanie – wzięły w nim udział 22 osoby z klas drugich i trzecich. 

 

Wyniki przedstawiają się następująco: 

I miejsce: Maja Słowińska 2C 

II miejsce ex aequo: Aleksander Hibner i Maciej Kliszewski 2C 

III miejsce: Marceli Adasiak 2C 

puchar

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś nowego o kulturze krajów anglojęzycznych i zapraszamy na kolejne konkursy. 

 

Do zobaczenia! 

Alicja Brzezińska i Ewa Niewiadomska

W dniach 6-8 grudnia odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów Amnesty International. Kolejny raz uczniowie „Czwórki” z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. 

Do fantastycznych momentów zawsze warto wracać.

Dlatego z przyjemnością powracamy do Dni Fantastyki,

organizowanych w naszej szkole w ramach autorskiego projektu

pt. „Fantastyka! Włącz wyobraźnię”.

 

 Urodziny Kazimierza Wielkiego po raz dziewiąty

 

            „Świętujemy Urodziny Kazimierza Wielkiego” to konkurs, który od 2011 roku organizuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nasze działania wspiera Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego. Od samego początku organizatorzy stawiali sobie za cel upowszechnianie i pogłębianie wiedzę o dokonaniach i dorobku tego polskiego monarchy.