Na początku marca klasa 2b wraz z opiekunami: wychowawcą panią Dorotą Krzemińską, panią Mariką Tokarską oraz panią Beatą Kołodziejską podbiła Londyn. ✈️

Po pełnym wrażeń locie samolotem dotarliśmy do pięknego centrum Londynu- stolicy Wielkiej Brytanii. Jeszcze tego samego dnia udało nam się zobaczyć: Tower Bridge, London Bridge oraz przespacerowaliśmy się wzdłuż rzeki Tamizy. Londyn wieczorową porą prezentuje się niesamowicie. Później poznaliśmy naszych londyńskich rodziców, którzy ugościli nas w bardzo miłej atmosferze:). We wtorek wybraliśmy się do Greenwich wielkim czerwonym doubledecker’em! Stanęliśmy na dwóch półkulach jednocześnie - wschodniej i zachodniej. Potem nadszedł czas na zderzenie z piękną sztuką oraz kulturą. Zwiedziliśmy Muzeum Brytyjskie oraz Muzeum Historii Naturalnej. Zobaczyliśmy tam między innymi egipskie mumie oraz szczątki dinozaurów sprzed milionów lat. Słoneczna środa dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń! Po spacerze wzdłuż ulicy Whitehall, dotarliśmy do Trafalgar Square oraz do Narodowej Galerii Sztuki. Następnie udaliśmy się na zmianę warty pod Pałac  Buckingham a tam ku naszemu zaskoczeniu pokazał się Król Karol III we własnej osobie. Czując powiew wiosny w parku St. James dotarliśmy do Opactwa Westminsterskiego, zobaczyliśmy Wieżę Zegarową oraz słynnego Big Ben’a. Nadszedł czas na rozrywkowy Londyn: Leicester Square, China Town w Soho oraz Piccadilly Circus. Czwartek zaczęliśmy od wizyty w muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Po południu wysłuchaliśmy mrocznych tajemnic Tower of London i zamieniliśmy metro na nowy środek transportu płynąc statkiem po Tamizie. Na koniec jeszcze rzut oka z najwyższej 135 metrowej karuzeli, skąd podziwialiśmy obłędny widok na miasto. 

Każdy z nas na liczniku miał codziennie ponad piętnaście kilometrów, ale było warto, ponieważ Londyn to wyjątkowo ciekawe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.