W poniedziałek, 22 stycznia, rozpoczął się Tydzień Języków. Na starcie znalazł się język polski – dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w proponowanych zabawach. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji.

W rywalizacji o tytuł Najlepszego Adama Naszej Szkoły – a należało przygotować strój stylizowany na epokę i zaprezentować króciutki, 4-6-wersowy, dowolny fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – najlepszy okazał się Wojtek Sadowski (2D). Tuż za nim uplasowali się Nikola Danielewicz (3B) oraz Marek Otowicz (2A).

Kolejnym wyzwaniem dla uczestników było dyktando – przedstawiciele każdej klasy (1-3) wybierali swojego ortograficznego reprezentanta – znawcę gżegżółek i piegż. Choć tym razem tekst dotyczył historii naszej szkoły. W tej konkurencji najlepszy okazał się Hubert Baranowski (3B), który wywalczył tytuł Mistrza 70-lecia! Kolejne miejsca zajęły Anna Dyrla (2E) i Weronika Ogrodowska (3D). Gratulacje!

Indywidualna gra szkolna „Język polski bez tajemnic” też przyciągnęła „tłumy”. W różnych miejscach na szkolnych korytarzach rozwieszono 10 ponumerowanych plakatów. Każdy zawierał zadanie – polecenie do wykonania na piśmie. Jednym z nich było napisanie życzeń dla szkoły z okazji 70-lecia. Wyniki tej konkurencji wyłoniły zwyciężczynie, którymi zostały: Amelia Giska (1. miejsce, klasa 2D), Agata Adamowska (2. miejsce, klasa 3B) oraz Jardena Dyga (3. miejsce, klasa 3A).

Oprócz tego w całej szkole można było znaleźć kilkadziesiąt plakatów ze znanymi cytatami z najważniejszych polskich lektur, inne zawierały trudne do wypowiedzenia „łamańce językowe”, były też takie, które przybliżały gwarę bydgoską. Powstały też specjalne życzenia z okazji jubileuszu „Czwórki” napisane gwarą bydgoską. A na szkolnym TikToku można obejrzeć filmiki z okazji Dnia Języka Polskiego – z „łamańcami językowymi” właśnie i przeglądem ulubionych lektur – uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy za udział w polonistycznych zadaniach:)

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4