Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w I rundzie Bydgoskiej Ligi Debat uczniom naszego liceum udało się znokautować przeciwnika. Oczywiście, wszystko dokonało się na pokojowym polu argumentów i kontrargumentów.

Organizatorzy podkreślają zaangażowanie uczestników i profesjonalizm podczas wystąpień. A to dopiero początek „fascynującej przygody”. Debata odbyła się w gościnnych progach Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW.

Nasza szkoła – występująca w grupie C – stanęła oko w oko z XIII Liceum Ogólnokształcącym. W tej samej grupie zmierzyły się jeszcze dwie szkoły ponadpodstawowe. Wynikiem 3:0 III LO zostało pokonane przez „Jedynkę”.

W przygotowaniu do kolejnej odsłony szermierki słownej naszym uczestnikom na pewno pomogły warsztaty, które odbyły się w szkole w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Liga Debat. Praktyczne ćwiczenia rozruszały uczestników i dały im ważne wskazówki, jak pokonać przeciwnika i znaleźć jego słabe punkty.

Brawo dla naszej drużyny z klasy 2D w mistrzowskim składzie: Kinga Gawryszewska, Amelia Giska, Antonina Kabulla oraz Aleksandra Mróz! Trzymamy kciuki za kolejne wystąpienia!

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7