W czwartek, 9 listopada, ponad dwadzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach odbywających się w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Liga Debat.

Jest on dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych z całego województwa i opiera się na rywalizacji związanej z umiejętnością dyskutowania w ramach debat oksfordzkich.

Prowadzący, pan Dominik Furmaniak, spotkał się z uczniami klas pierwszych (B, C, D, E) oraz drugich (D i G). Ponad cztery godziny minęły niezwykle dynamicznie. Młodzież trenowała kreatywność, umiejętność przełamywania stereotypowego myślenia, ale też elastyczność, współpracę w zespole i podejmowanie wspólnych decyzji. W ramach ćwiczeń - grała w „Czarne historie”, wcielała się w rolę i wygłaszała krótkie przemówienia, eliminowała uczestników wyprawy na inną planetę i układała scenariusze nie z tej ziemi.

Ci, którzy po raz pierwszy mierzyli swoje siły w dyskusji, budowali argumenty i przykłady do nich. Poznawali zasady debaty oksfordzkiej. Wszystko odbywało się w wesołej, twórczej i bezpiecznej atmosferze, która porwała do działania także prof. Marię Cabaj i prof. Katarzynę Jarzembowską. To doświadczenie, które z pewnością odkryło przed uczniami nowe możliwości, a także pozwoliło przełamać barierę niepewności.

Uczestnikom Ligi życzymy połamania języków i tylko celnych argumentów!

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12