Już 19 kwietnia rozpoczyna się Eko Week. Projekt realizowany, w ramach Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii, przez grupę bydgoskich licealistów, chcących stworzyć projekt o ekologii, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

Stawiamy na to, aby wiedza o ochronie środowiska była wiedzą przystępną. Wiedzą, którą możesz wykorzystać w wielu sferach swojego życia: w codziennej pielęgnacji, w zwracaniu uwagi na to co jesz, ile kupujesz i gdzie kupujesz. Przekonasz się, że wiele rzeczy możesz wykonać sam lub sama! Eko Week to idea, którą tworzą ludzie w różnym wieku i do ludzi w różnym wieku jest kierowana! Nie zabraknie wykładów o klimacie, aktywizmie młodych ludzi, zwierzętach tudzież roślinach. Chcesz przerobić starą kurtkę i stworzyć custom? Stworzyć własny kosmetyk? A może coś zbudować? Zapraszamy na warsztaty i wykłady! 

 

Wydarzenie będzie miało formę wykładów (live na platformie zoom/facebooku) i warsztatów (platforma Youtube). Termin happeningu planujemy na 19-25 kwietnia 2021 - każdy dzień będzie poświęcony innemu problemowi:

 

Dzień I -19.04 - BĄDŹ EKO W KUCHNI 

Dzień II -20.04 - EKOLOGIA A PRZEMYSŁ MODOWY 

Dzień III - 21.04 - BĄDŹ EKO W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI 

Dzień IV - 22.04 - ŚRODOWISKO NATURALNE  

Dzień V - 23.04 - BĄDŹ EKO W DOMU 

Dzień VI -24.04 - ZRÓB TO SAM - EKOLOGICZNIE 

Dzień VII -25.04 - BĄDŹ EKO - DZIAŁAJ

 

Przewidzieliśmy również konkurs z nagrodami na najlepszy projekt upcyclingowy. Dodatkowo, planujemy pośredniczyć w dostarczaniu pozostałego w restauracjach jedzenia do jadłodzielni i innych ośrodków pomocowych, aby ograniczyć marnowanie jedzenia! 

 

Zajrzyjcie także na nasze konta na social mediach! 

Po grafik z godzinami i konkretnymi prelegentami zapraszamy na Facebook’a (link powyżej)! 

 

Zapraszamy!

 

Projekt Eko Week tworzą: Martyna Jazdon (I LO), Julia Wyczling (IV LO), Martyna Rutka (I LO), Tymon Muszyński (VI LO), Mikołaj Nowicki (VI LO), Olga Olejarz (VI LO), Ola Kałużna (VI LO).