Logo Jubileuszu bez tła

IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

zaprasza do udziału

w IV Bydgoskim Konkursie Literackim w Języku Angielskim

dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Celem IV edycji Konkursu jest kontynuacja propagowania artykułu jako formy komunikowania spraw ważnych dla ludzi i świata. Jest to forma wypowiedzi rzadziej wybierana na maturze pisemnej na poziomie rozszerzonym, a niezwykle plastyczna, jeżeli chodzi o treść i konstrukcję oraz pozwalająca na kreatywność piszącego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie artykułu spełniającego warunki tej formy wypowiedzi o ilości 200-250 słów na jeden z następujących tematów, które stanowią jednocześnie tytuły:

“Will AI Take Over One Day?”

lub

“AI Under Control”

Oceniane będzie oryginalne ujęcie tematu, kreatywność stylistyczna, poprawność językowa oraz właściwa budowa (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), zgodnie z kryteriami oceniania prac maturalnych. Temat trzeba rozwinąć zależnie od zamysłu autora poprzez poruszenie dwóch kluczowych kwestii do wyboru z: opis sytuacji teraźniejszej, prognoza wydarzeń, wyrażenie opinii własnej, przytoczenie stanowisk ekspertów, komentarz. Praca musi być samodzielna i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.

Termin nadsyłania prac: do 20 marca 2024r. drogą elektroniczną w pliku tekstowym do edycji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem, klasą, nazwą i adresem szkoły oraz nazwiskiem nauczyciela oraz dołączyć zgodę RODO (Załącznik 1) na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w Konkursie.

Konkurs odbędzie się w wersji elektronicznej z rozstrzygnięciem i galą rozdania nagród, dyplomów i podziękowań 29 kwietnia 2024r. w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Stawowa 39.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Joanna Zalewska, Ewa Niewiadomska