Nadszedł długo oczekiwany dzień — podsumowanie konkursu: Królewski skarb. Śladami króla Kazimierza Wielkiego na scenariusz gry miejskiej na cześć patrona miasta i szkoły.

Konkurs organizowany był w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego i finansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy.

W konkursie wzięły udział zespoły, których zadaniem było przygotowanie zasad gry oraz zadań w formie rebusów, zagadek, orientacji w terenie, znalezienia istotnego elementu, który zbliży grających do celu.A wszystko musiało nawiązywać do postaci króla Kazimierza Wielkiego.

Autorzy scenariuszy musieli pomyśleć o tym, co nas otacza – budynkach, ulicach, pomnikach czy instytucjach – jako elementach wielkiej planszy, na której toczy się gra. Musieli wyobrazić sobie, że znaleźli się w grze, albo stanęli na planszy np. „Monopoly”, a wszystko to, co znajduje się wokół, mogło okazać się przydatne do zwycięstwa.

Zadanie nie było łatwe. Tym bardziej wielkie gratulacjenależą się wszystkim tym, którzy podjęli się tego wyzwania.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce zajął zespół z klasy 3D w składzie: Marianna Musiał, Dominika Makurat, Iga Bergmann, Karolina Dybowska

II miejsce ex aequo zajęli:

- uczniowie z Technikum Leśnego w Tucholi w składzie: Jakub Rekowski, Julia Poznańska

- zespół z klasy 1 C w składzie: Joanna Krawczyk, Joanna Dzieweczyńska

- zespół z klasy 1G w składzie: Maja Okraska, Natalia Marciniak, Franciszek Malec, Igor Wiwatowski

WIELKIE GRATULACJE!

Pozostałym uczestników dziękujemy za przygotowanie ciekawych scenariuszy. Doceniamy Wasz ogromny potencjał kreatywności i liczymy na kolejne wspólne projekty!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Daliście przykład innym, jak wykorzystać wiedzę, poruszyć wyobraźnię, a przede wszystkim jak spojrzeć na miasto nieco inaczej. Pokazaliśmy, że ulice i budynkimijanecodziennie, mają swoją historię,a z pozoru zwykłe miejsca kryją w sobie niezwykłe opowieści.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie był nie tylko sposobem na zacieśnienie więzi pomiędzy członkami zespołu, poszerzenie wiedzy i umiejętności, ale po prostu dobrą zabawą.

Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione z funduszy przyznanych przez Miasto Bydgoszcz na realizację BGO oraz dzięki dotacji Rady Rodziców IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Rozdanie nagród odbędzie się 23.06.2023 w dniu zakończenia roku szkolnego.

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby wyruszyli w miasto kierując się wskazówkami przygotowanymi przez autorów gier. Dobrej zabawy!

A oto krótka relacja z gryprzeprowadzonej według autorskiego scenariusza klasy 1G z wychowawcą panią Alicją Brzezińską.

 

„Śladami Kazika” (Link do filmu)

Krolewski skarb