18 grudnia w murach naszej szkoły odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkajmy się w Czwórce”. Tym razem gwiazdami wielkiego formatu byli Martin Stankiewicz oraz Sławomir Nadolski. Obaj bohaterowie spotkania związani są z branżą filmową i medialną. Spotkanie poprowadził prof. Sławomir Wandycz, wychowawca Martina z czasów szkolnych.

Martin Stankiewicz to znany youtuber. Jego kanał miał prawie 1,3 miliona subskrybentów, a filmy wyświetlono 270 milionów razy. Stankiewicz po 8 latach postanowił odejść z popularnego serwisu, jednak nie porzucił tego, co kocha robić. Dalej kręci filmy, ale m.in. dla platform streamingowych. Sławomir Nadolski z kolei ma w swoim dorobku (jako autor zdjęć) – oprócz filmów krótkometrażowych, realizowanych razem z Martinem Stankiewiczem – także filmy fabularne.

Pojawiło się wiele wspomnień i opowieści z życia youtubera, który podkreślił, że mury szkolne są symboliczne, najważniejsi zawsze byli ludzie. „Nauczyciele, tak naprawdę, budują tę historię. A ja, będąc tutaj, nie wychodzę z roli ucznia. Mam zakodowane w głowie, że byłeś moim wychowawcą” – wspominał. Martin Stankiewicz zostawił także młodym miniprzesłanie – życie pisane jest na twoją miarę, jeśli z niego korzystasz…

Na zakończenie odbyła się prawdziwa sesja zdjęciowa, której nie było końca. Po raz kolejny udowodniliśmy, że „Czwórka łączy pokolenia”.