W sobotę, 18 listopada, gościnne progi naszej szkoły przekroczyli absolwenci, uczniowie i nauczyciele, by wspólnie spędzić kawał weekendu, spotkać się, odkurzyć wspomnienia, a przede wszystkim – wziąć udział w turnieju siatkówki.

Dzięki inicjatywie prof. Andrzeja Stosika, której przyklasnęli wszyscy, do Czwórki wrócili na skrzydłach wspomnień jej byli i obecni uczniowie. Rozmowom i śmiechom nie było końca, choć na sali gimnastycznej lał się pot, a niektóre ewolucje pod siatką były wręcz karkołomne. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn, u boku których wystąpiły także dwie drużyny szkolne, złożone z najlepszych siatkarzy i siatkarek święcących triumfy podczas szkolnych rozgrywek. Wszystkich z wielką serdecznością powitała dyrektor Katarzyna Kijewska-Południak, podkreślając szczególną wagę Roku Jubileuszowego obfitującego w ciekawe propozycje zwieńczone wielką galą i balem w czerwcu 2024 roku. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe medale, a wszystkie drużyny z podium odebrały puchary z rąk Dyrektor Szkoły.

Oprócz ostrych akcji na parkiecie działo się wiele – działała szkolna kawiarenka serwująca kawę i ciasto, w sali wspomnień można było przekartkować szkolne kroniki – także te z lat 70. i odnaleźć się na archiwalnych zdjęciach, zapisać się do Stowarzyszenia Przyjaciół Czwórki, zapisać swoje wspomnienia, które trafią do szkolnej monografii czy zrobić drużynowe zdjęcie na ściance.

Wśród gości specjalnych znaleźli się byli nauczyciele: prof. Maria Maciejewska, prof. Lidia Szeremeta oraz prof. Grzegorz Mrzygłodzki. Wsparcie organizacyjne, techniczne, fotograficzne i towarzyskie zapewnili uczniowie, m.in. z klasy 3F oraz Samorząd Uczniowski.

Dzięki obecności mediów jest o nas głośno – w prasie, radiu i telewizji.

To był świetnie spędzony czas. Wiwat dla nas wszystkich! Czwórka naprawdę łączy pokolenia.

 

 
Więcej zdjęć z turnieju: