Uroczystość przekazania sztandaru

7. października 2021roku

ul. Stawowa 39, Bydgoszcz

1. Powitanie wszystkich gości przybyłych na uroczystość przekazania  Sztandaru

IV Liceum  Ogólnokształcącemu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

2. Przedstawienie prowadzących uroczystość.

3. Odśpiewanie hymnu państwowego.

4. Okolicznościowe przemówienie Pani  Katarzyny Kijewskiej – Południak, Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.

5. Przemówienie Pani Iwony Waszkiewicz, Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

6. Przemówienie  Pana Lecha Zagłoby – Zyglera, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy.

7. Przedstawienie sylwetki  patrona szkoły przez:

• Panią dr Monikę Opiołę – Cegiełkę – adiunkta Wydziału Historycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Pana dr. Marka Chamota - prof. Wyższej Szkoły Gospodarki

8. Wbicie gwoździ honorowych w drzewce sztandaru przez Fundatorów.

9. Wręczenie aktów podziękowań i statuetek dla tych, którzy podjęli  inicjatywę oraz wszechstronne działania na rzecz nadania Sztandaru IV Liceum Ogólnokształcącemu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

10. Przekazanie Sztandaru Dyrektorowi szkoły.

11. Przekazanie Sztandaru uczniom.

12. Prezentacja Sztandaru przez Panią Katarzynę Jędrzejczyk, Wicedyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, przygotowana przez Panią Marię Cabaj - nauczyciela historii.

13. Ślubowanie na Sztandar społeczności szkolnej.

14. Przemówienia zaproszonych gości:

• Pana Eugeniusza Gołembiewskiego – Prezesa Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego
  • Pana dr hab. Benedykta Odya prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia
  • Pani Emilii Balana – Mroczkowska - Dyrektora Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
  • Pani Renaty Mandziuk – Przewodniczącej Rady Rodziców w IV LO od IX. 2021 roku,
  • Pani Małgorzaty Kuleszy – Przewodniczącej Rady Rodziców w latach 2018 – 2021,
  • Pani Heleny Bogusławskiej – Przewodniczącej Koła Sybiraków Oddział Bydgoszcz/Koło Błonie,

15. Zaproszenie na Hol Kazimierzowski i odsłonięcie tablicy upamiętniającej Fundatorów Sztandaru.

16. Słodki poczęstunek dla uczestników uroczystości i zaproszenie do złożenia pisemnych dedykacji  w kronice szkoły.