IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

zaprasza do udziału

 

w III Bydgoskim Konkursie Literackim w Języku Angielskim

 

dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Celem III edycji Konkursu jest propagowanie artykułu jako formy komunikowania spraw ważnych dla ludzi i świata. Jest to forma wypowiedzi rzadziej wybierana na maturze pisemnej na poziomie rozszerzonym, a niezwykle plastyczna, jeżeli chodzi o treść i konstrukcję oraz pozwalająca na kreatywność piszącego.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie artykułu spełniającego warunki tej formy wypowiedzi o ilości 200-250 słów na jeden z następujących tematów, które stanowią jednocześnie tytuły:

 

“Earnings in sport.”

lub

“Sponsorship in sport.”

 

Oceniane będzie oryginalne ujęcie tematu, kreatywność stylistyczna, poprawność językowa oraz właściwa budowa (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), zgodnie z kryteriami oceniania prac maturalnych. Temat trzeba rozwinąć zależnie od zamysłu autora poprzez poruszenie dwóch kluczowych kwestii do wyboru z: relacja z przeszłości, opis sytuacji teraźniejszej, prognoza wydarzeń, wyrażenie opinii, komentarz. Praca musi być samodzielna i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.

 

Termin nadsyłania prac: w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2023r. drogą elektroniczną w pliku tekstowym do edycji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy nauczyciel może przesłać maksymalnie 3 prace uczniów.

 

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem, klasą, nazwą i adresem szkoły oraz nazwiskiem nauczyciela oraz dołączyć zgodę RODO (Załącznik 1) na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w Konkursie.

 

Konkurs odbędzie się w wersji elektronicznej z rozstrzygnięciem i galą rozdania nagród 10 marca 2023r. w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Stawowa 39, bądź uroczystością przeprowadzoną zdalnie z rozesłaniem nagród, dyplomów i podziękowań do szkół.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy: Joanna Zalewska, Beata Leszczyńska, Ewa Niewiadomska

 

Formularz zgłoszeniowy(docx, 17,2KB)

Pobierz