logo 4lo

IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  

zaprasza do udziału  

w II Bydgoskim Konkursie Literackim w Języku Angielskim 

dla uczniów szkół ponadpodstawowych. 

 

Celem II edycji Konkursu jest propagowanie artykułu jako formy komunikowania spraw ważnych dla ludzi i świata. Jest to forma wypowiedzi rzadko wybierana na maturze pisemnej na poziomie rozszerzonym, a niezwykle plastyczna, jeżeli chodzi o treść i konstrukcję oraz pozwalająca na kreatywność piszącego.  

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie artykułu spełniającego warunki tej formy wypowiedzi o ilości 200-250 słów na następujący temat: 

 

“Ethic in journalism – why do we need it?” 

 

Oceniane będzie oryginalne ujęcie tematu, kreatywność stylistyczna, poprawność językowa oraz właściwa budowa (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), zgodnie z kryteriami oceniania prac maturalnych. Temat trzeba rozwinąć zależnie od zamysłu autora poprzez poruszenie dwóch kluczowych kwestii do wyboru z: relacja z przeszłości, opis sytuacji teraźniejszej, prognoza wydarzeń, wyrażenie opinii, komentarz. Praca musi być samodzielna i nie naruszać praw autorskich osób trzecich. 

 

Termin nadsyłania prac: w nieprzekraczalnym  terminie do 11 lutego 2022r. drogą elektroniczną w pliku tekstowym do edycji na adres: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na dużą ilość uczestników w I edycji konkursu, każdy nauczyciel może przesłać maksymalnie 3 prace uczniów. 

 

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem, klasą, nazwą i adresem szkoły oraz nazwiskiem nauczyciela oraz dołączyć zgodę RODO (Załącznik 1) na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w Konkursie.

 

Ze względu na epidemię COVID-19 Konkurs odbędzie się w wersji elektronicznej z rozstrzygnięciem i galą rozdania nagród 21 marca 2022r. w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Stawowa 39, bądź uroczystością przeprowadzoną zdalnie z rozesłaniem nagród, dyplomów i podziękowań do szkół.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy: Joanna Zalewska, Beata Leszczyńska, Ewa Niewiadomska

 

Zgoda RODO (docx, 15,8 KB)

Pobierz