LOGO tło białe

„Godziny przy piórze – one leczą rany.

One też wstrzymują od ran zadawania…” 

Stanisław Grochowiak „Ars poetica”

Z powodu epidemii koronawirusa IV edycja Konkursu poetyckiego „Radość pisania” nie odbyła się w wyznaczonym terminie. Wiersze cierpliwie czekały na swoje wielkie wejście. Niestety nadal nie możemy się spotykać w większym gronie, dlatego organizatorzy postanowili rozstrzygnąć konkurs w innej niż dotychczas formie. Nie odbędzie się gala finałowa, najbardziej wyczekiwana przez publiczność, podczas której młodzi twórcy publicznie prezentowali swoje wiersze.

Nie chcieliśmy jednak zostawić młodych adeptów pióra w niepewności, dlatego organizatorzy postanowili wyłonić laureatów nie czekając na bardziej sprzyjające okoliczności.

W literackie szranki stanęli młodzi twórcy z Bydgoszczy i regionu. Czas epidemii pokrzyżował nasze plany i nie wszyscy zainteresowani udziałem w naszym konkursie mieli szansę przesłać swoje prace.

Na konkurs poetycki wpłynęło 25 prac. Swoje teksty przesłali uczniowie Liceum Ogólnokształcące w Kruszwicy,  Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej  w Nakle nad Notecią, Liceum Ogólnokształcące w Tucholi, Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych  i Elektronicznych w Toruniu,  Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,  IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,  V Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy

Jury czytając wiersze zwracało uwagę na wartości literackie i artystyczne, poprawność stylistyczną i językową, oryginalność i samodzielność.

            Jury przyznało:

I miejsce ex aequo

Justynie Jakubowskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy, autorce wiersza „Wskazówki zegara…”

Ewie Kinasiewicz z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we  Włocławku, autorce wiersza „Zbliżenie”

II miejsce ex aequo

Dominikowi Żukowskiemu z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu, autorowi wiersza „Mróz…”

Kacprowi Skrzeczynie z Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, autorowi wiersza „Rozmowa”

III miejsce

Wiktorii Manieckiej z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we  Włocławku, autorce wiersza „Priorytety”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, kreatywności i ciekawego spojrzenia na siebie i świat.

Nie porzucajcie literackiej pasji, piszcie wiersze, bo kolejna edycja konkursu „Radość pisania” jeszcze w tym roku szkolnym.

 

Zapraszamy!