Logo

Our productions

About project

Od 1 września 2019 nasza szkoła jest partnerem w kolejnego projektu programu Erasmus+

Act it! Film it! Share it!- to dwuletni projekt skupiający różne typy szkół z Bułgarii, Polski, Portugalii, Republiki Macedonii Północnej i Danii.

Naszym celem jest poznanie dziedzictwa kulturowego krajów partnerskich, w szczególności teatru europejskiego i wzmocnienie poczucia przynależności do wspólnej przestrzeni europejskiej.

Czas trwania: 01.09.2019 – 31.08.2022

Uczestnicy projektu będą poszerzać wiedzę na takie tematy : historia teatru i rodzaje teatru światowego, pisanie scenariuszy, tworzenie masek i kostiumów. Wejdą w świat teatru wystawiając sztuki, przygotowując filmowe relacje i transmisje na żywo. A wszystko z wykorzystaniem całej gamy aplikacji internetowych.W naszym projekcie łączymy sztukę z nowoczesnymi mediami, wykorzystując media cyfrowe i narzędzia internetowe w nauczaniu i uczeniu się sztuki scenicznej.

Będziemy promować  bezpieczeństwo w sieci oraz wykorzystanie możliwości programu eTwinning do dzielenia się pomysłami i rozpowszechniania naszych wyników.

Szkoły partnerskie  

PMG "Akad. Ivan Tsenov" -  VratsaBulgaria

http://www.pmg-vratsa.org/

Skolen på Grundtvigsvej – Frederiksberg Denmark

http://skolenpaagrundtvigsvej.skoleporten.dk/sp

OOU GoceDelcev – Kavadarci The Republic of North Macedonia

http://www.ougd-kav.org/

Esprominho - Escola Profissional do Minho S. Vicente – Braga Portugal

http://esprominho.pt/wp/

IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego – Bydgoszcz – Polska

Uczniowie  będą mieli szansę pokazać swoje talenty, przełamać wewnętrzne bariery, nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. a wszystko przy dobrej zabawie, bez której nie ma prawdziwej pasji.

Uczniowie, którzy będą uczestniczyć w krajowych i międzynarodowych działaniach związanych z uczeniem się, w szkoleniach, takich jak warsztaty, gry interaktywne, festiwale, spotkania z ludźmi teatru. Zdobytą wiedzę i kompetencje wykorzystają podczas nauki szkolnej, stając się trenerami dla rówieśników i młodszych uczniów z innych środowisk edukacyjnych.