W czwartek, 28 maja, w szkolnej bibliotece, której gościnne progi są zawsze otwarte dla różnych kulturalnych inicjatyw, odbyło się podsumowanie wyników czwartej edycji konkursu fotograficznego „Żywe obrazy”.
Uczestnicy szukali tym razem inspiracji u wielkich mistrzów malarstwa, m.in. Paula Cézanne’a, Fridy Kahlo czy Tamary Łempickiej. Spośród prac, które napłynęły na konkurs, jury w składzie: prof. Maria Cabaj, prof. Beata Nowaczyk, prof. Irmina Czapiewska i prof. Anna Baszyńska, wybrało zwycięzców. A zostały nimi:
· Teresa Bystrzyńska (klasa 1a) – I miejsce
· Małgorzata Nyka (klasa 1d) – II miejsce
· Barbara Czyżycka (klasa 1d) – III miejsce
Wyróżnienia przypadły w udziale: Amelii Kończal (klasa 3e), Hannie Sztubie (klasa 1d) oraz Ewelinie Turowskiej (klasa 1d). Warto podkreślić dbałość o szczegóły, umiejętność doboru rekwizytów, operowanie światłem, a nawet wykorzystanie ptasiego modela.
Gratulujemy wszystkim uzdolnionym młodym artystom.










