27 czerwca rozpoczęło się III Międzynarodowe spotkanie w ramach projektu CHECK & DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at School.

Do IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przyjechali koordynatorzy projektu oraz nauczyciele z:

- Kürt Alapítványi Gimnázium/ Budapest/ Hungary,

- Agrupamento de Escolas de Santo André/ Barreiro/ Portugal,

- IES Pirámide/ Huesca/ Spain,

- Archilabò Società Cooperativa Sociale/ Bologna/ Italy,

- Universita Cattolica Del Sacro Cuore/ Milano/ Italy,

- IIS Luigi Einaudi/ Chiar/ Italy.

Spotkanie zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele z IV LO: Marika Tokarska, Beata Nowaczyk, Dorota Krzemińska i Rafał Klein.

Nauczyciele ze szkół i instytucji partnerskich uczestniczyli w naszej szkole w warsztatach i szkoleniach na temat współpracy na platformie edukacyjnej EduOpen, oceny kompetencji informacyjnych zdobytych przez uczniów i nauczycieli w ramach MOOC (The Massive Open Online Course), wykorzystania zasobów do tworzenia wspólnych podręczników cyfrowych, stworzenie projektu szkolnego na temat lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych z wykorzystaniem narzędzia Social Books Creator. Był to bardzo owocny czas, podczas którego wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać nowe narzędzia TIK oraz poszerzyć umiejętności wykorzystania zasobów internetowych do pracy z uczniami na różnych przedmiotach.

CHECK DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at SchoolCHECK DESIGN Digital Information Literacy and Collaborative Learning at School 1