Szanowni Państwo!

sierpniu 2022 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” zaprasza zdolnych uczniów na obóz naukowy. Zachęcam uczniów IV LO do składania formularzy zgłoszeniowych 🙂

 

Młodzi zdolni matematycy, fizycy i biolodzy!

To propozycja specjalnie dla Was!

 

Obóz naukowy odbędzie się w dniach 21-28 sierpnia 2022 r. w Sypniewie k/Jastrowia w Ośrodku – Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjne ACTIV.

To nowoczesny, wszechstronny i kompleksowy obiekt rekreacyjno-sportowy wzniesiony na ogrodzonej i monitorowanej powierzchni 4ha,

posiadający nowoczesną bazę noclegową z zapleczem gastronomicznym. Dodatkowym atutem jest usytuowanie ośrodka w dziewiczej scenerii przyrody Pojezierza Drawsko-Wałeckiego.

Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych z łazienką i TV. Pełne wyżywienie - 4 posiłki: śniadanie obiad, kolacja, podwieczorek wydawany przy obiedzie.

Na terenie ośrodka: kryta pływalnia, hala sportowa, boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, korty tenisowy, plaża basenowa na zewnątrz, dwupoziomowa dyskoteka.

Możliwość korzystania z wszystkich gier stolikowych: bilard, tenis stołowy, piłkarzyki czy cymbergaj.

Zajęcia warsztatowe skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych, a prowadzone będą w trzech grupach:

1) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady matematycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

2) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

3) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady fizycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

Dodatkowo każda grupa będzie maiła zajęcia pn. „Wakacyjne konwersacje w języku angielskim”.

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi.

W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy dokona kwalifikacji uczestników

(na podstawie rekomendacji nauczyciela lub testu wiedzy).

Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne:

zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

Odpłatność dla uczestnika wynosi 500,00 zł.

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 (pok. 112) w dni robocze do 31 maja br. (w godz. 8.00–19.00).

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami.

Ten wysiłek, połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie z matematyki,  biologii czy fizyki.

 

Pozdrawiam