Czwarte w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały „Pozytywna komunikacja”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2021 r. w przestrzeni wirylnej na Microsoft Teams.

Warsztaty mają na celu wsparcie psychologiczne rodziców, a poprowadziła je psycholog, coach dr Anna Hibner (doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, Koordynator Centrum Zdrowia Psychicznego w Akademickim Centrum Medycznym przy WSG).

Prowadząca opowiedziała uczestnikom czym jest komunikacja interpersonalna, komunikowanie się, jakie są jego formy oraz po co i dlaczego się komunikujemy. Podkreśliła, że aby komunikacja była pozytywna w relacjach rodzic=dziecko, powinniśmy postarać się zrozumieć intencje drugiej strony i ustalić wspólne obszary. Podczas spotkania rodzice dowiedzieli się, jak pozbyć się języka przemocy, czyli tzw. „języka szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje oraz w jaki sposób należy zamienić go na „język żyrafy".

Na zakończenie pani psycholog przedstawiła uczestnikom „10 kroków ku temu by stać się lepszym rodzicem”.

Warsztaty „Pozytywna komunikacja” zostały zorganizowane przy współpracy z koordynatorem Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Opinie rodziców po spotkaniu 29 kwietnia 2021r.:

„Witam, Pani Moniko,

Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Prezentacja i wykład były dla mnie jasne i czytelne. Być może również dlatego, że kończę akurat szkołę terapii zajęciowej, więc wiele terminów jest dla mnie na czasie.

Prowadząca jest osobą kompetentną, miłą i rzeczową. Przekaz jest w punkt, na temat i wyczerpujący.

Chętnie wezmę udział w następnym spotkaniu.

Pozdrawiam serdecznie.”

„Dzień dobry,

Bardzo dziękuję za poświęcony czas na prowadzenie warsztatów :)

Warsztaty przypomniały mi rzeczy, o których kiedyś słyszałam, ale po czasie zapomniałam, więc bardziej utrwaliły mi ważne aspekty komunikacji. Do tego jeszcze mocniej uświadomiły mi skąd wynikają pewne zachowania moich dzieci. Nasz syn jest osobowością wysoko wrażliwą, więc mamy w domu ciekawą paletę zachowań ;) Dzięki warsztatom, wiem na co szczególnie zwracać uwagę (w sobie), żeby nauczyć też syna wyrażania tego, co chce, a czego nie, w sposób naturalny, bez histerii czy obrażania się na cały świat. I też uświadomiłam sobie, dlaczego tak mocno to eskaluje.

Jedyne, czego troszkę mi zabrakło, to jeszcze więcej praktycznych przykładów, z życia wziętych, które pokazują tę życiową reakcję łańcuchową, ale fajnie, że w ogóle były ;)

Serdecznie pozdrawiam 🙂”

„Kolejny raz dziękuję Pani Monice Grzybowskiej za możliwość udziału w warsztatach z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” (29.04.2021 r.)

Prowadząca spotkanie dr Anna Hibner usystematyzowała moją dotychczasową wiedzę na temat komunikacji interpersonalnej. Zdobyłam też nowe wiadomości na temat barier komunikacyjnych, jakie mogą się pojawić oraz jak ich unikać.

Pani psycholog starała się doradzić nam, czyli rodzicom i nauczycielom, jak mówić, aby być wysłuchanym i jak słuchać, aby inni do nas mówili. Wszystkim nam przecież zależy, aby nasza komunikacja była pozytywna, abyśmy dzięki niej mogli osiągnąć zamierzone cele i zaspokoić różnorodne potrzeby nikogo przy tym nie raniąc.

Dzięki warsztatom uświadomiliśmy sobie, jak wiele zależy od nas samych. Mogliśmy też dojść do wniosku, że zazwyczaj istnieje takie rozwiązanie konfliktów, które będzie do zaakceptowania przez wszystkich. Ważne jest, by nie oceniać osoby, ale fakty.

Uważam, że omawiane treści przekazane zostały w sposób uporządkowany i dla wszystkich zrozumiały. Szkolenie oceniam bardzo wysoko i jeszcze raz dziękuję.”

„Dzień dobry!

Tematyka warsztatów bardzo pomocna, pani Anna Hibner jak zwykle bardzo dobrze przygotowana merytorycznie i warsztatowo, bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam”

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7