Weź udział w konkursie cosplay!

Czerp inspirację ze świata książek, filmów, komiksów i gier – weź udział w szkolnym konkursie cosplayowym!

Oczaruj nas strojem jednej z Twoich ulubionych postaci!

Z powodu pandemii koronawirusa pokaz, podczas którego uczestnicy prezentowaliby swoje przebrania niestety nie może się odbyć, jednakże nic straconego! W roku 2020 konkurs cosplay przenosi się do sieci!

Zgłoszenie na konkurs cosplay należy przesłać do 24 listopada na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powinno ono zawierać:

- w temacie maila: „Konkurs cosplay”,

- imię i nazwisko uczestnika oraz klasę,

- imię postaci, dzieło, z którego ona pochodzi,

- zdjęcia (max.3) lub filmik (max.2 min.), w którym uczestnik prezentuje swój cosplay,

- zdjęcia referencyjne postaci, którą odwzorowywał uczestnik,

- krótki opis postaci (zapowiedź).

Uczestnicy będą nagradzani w dwóch kategoriach:

- najlepszy cosplay, czyli jak najdokładniejsze odwzorowanie prezentowanej postaci,

- najbardziej kreatywna prezentacja, czyli sposób prezentacji postaci przez uczestnika – oceniany jest tutaj pomysł oraz kreatywność przedstawienia swojego przebrania.

Zgłoszenie prac na Konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca: jest jej autorem oraz, że przysługuje mu pełnia autorskich praw osobistych i majątkowych do fotografii/filmu, a także, że prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich. Uczestnik przesyłając fotografię/film zapewnia, że osoba, która znajduje się na tej fotografii, wyraziła zgodę na publikację.

Uwaga, uwaga! Tylko w tym roku organizowany jest również konkurs na NAJLEPIEJ PRZEBRANEGO NAUCZYCIELA! Konkurs nie jest obowiązkowy, jednakże nauczyciele również otrzymają nagrody.
Regulamin przesyłania zgłoszeń dla nauczycieli jest analogiczny jak dla uczniów.

- Jury będzie składało się z nauczycieli oraz uczniów.

27 listopada wyniki konkursu cosplay wraz z wynikami konkursu na Najlepiej Przebranego Nauczyciela zostaną umieszczone na stronie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz punkty w akcji SUPERKLASA dla uczniów. Wszystkim uczestnikom życzymy fantastycznej zabawy!

Zapraszamy!

organizatorzy festiwalu

 „Fantastyka! Włącz wyobraźnię”