Zwolnieni z Teorii to olimpiada wyjątkowa.  Z tego względu, że ma formułę praktyczną. Nie są tu potrzebne dodatkowe książki oraz wiedza teoretyczna, ale umiejętności praktyczne. W Zwolnionych z Teorii mogą brać udział uczniowie szkół średnich, a zadaniem jest realizacja zespołowego projektu społecznego. Uczestnicy zdobywają umiejętności niezbędne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.  

W naszej szkole mamy już dwa zespoły, których uczniowie zostali finalistami Zwolnionych z Teorii oraz zdobyli międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami (PMI R.E.P.). W 2019 roku był to zespół pracujący nad projektem “Zamiana Wieszaka” (w składzie: Aleksandra Ciarka, Natalia Bortkiewicz, Iga Borys, Dagmara Ćwik, Agata Kokocińska, Kinga Świechowicz), w 2020 roku “Uśmiech Natury”, autorstwa Natalii Bortkiewicz, Julii Marczak, Marietty Skórcz.

 

Teraz rusza kolejna edycja Zwolnionych z Teorii 2020/2021. Mimo, że znaleźliśmy się w rzeczywistości pandemii i pracy zdalnej, to w niczym nie przeszkadza to w realizowaniu kolejnych projektów.  Ludzie wykonują zdalnie wielkie, międzynarodowe projekty, my też damy radę. 

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w olimpiadzie proszę o kontakt z pedagogiem. Informacje o chęci dołączenia do Zwolnionych z Teorii wysyłacie e-dziennikiem lub na czacie Teams`a. Następnie zorganizuję spotkanie (oczywiście zdalne), na którym szczegółowo porozmawiamy o korzyściach, zasadach i wszystkich wątpliwościach, jakie się pojawią. 

Nie macie do końca pomysłu na projekt, a chcielibyście wziąć udział w olimpiadzie? Piszcie, też...zrobimy burzę mózgów i będziemy tworzyć. 

 

Czekam na Was, tym razem nie w gabinecie, a przed komputerem. ;-)