zdolni LOGO 2

Warsztaty wsparcia dla rodziców

 

29.10.2020, godz. 16.30

 

Zapraszamy na warsztaty skierowane do rodziców pn. „Nauka samoregulacji drogą do radzenia sobie ze stresem i korzystania z pełni możliwości”.

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców.

Samoregulacja jest to zdolność człowieka do równoważenia i regulowania pobudzenia jakiego doświadcza na co dzień, lub w sytuacjach, gdy dzieje się coś stresującego i powrotu do stanu spokoju i odprężenia. Jest to źródło psychicznej siły człowieka.

Nasz mózg dysponuje naturalnymi funkcjami umożliwiającymi regulowanie pobudzenia jakiego doświadczamy. Są to procesy pobudzenia (współczulny układ nerwowy) i hamowania (przywspółczulny układ nerwowy). Jednak czasem potrzebujemy dodatkowych działań, aby wspomóc zachodzące w mózgu procesy – i o tym będziemy rozmawiać podczas spotkania

Jakie korzyści daje samoregulacja?

-Kształtuje samoświadomość.

-Rozwija uważność i umiejętność nazywania własnych stanów emocjonalnych.

-Uczy rozpoznawać indywidualne stresory.

-Pozwala na wypracowanie skutecznych sposobów zmniejszania pobudzenia i powrotu do równowagi.

-Pozwala radzić sobie z trudnymi zachowaniami, w tym zamieniać pierwotne reakcje na stres (walka bądź ucieczka, zamrożenie) na zachowania prospołeczne.

-Uświadamia czasowość stresorów (przykrych, trudnych emocji), czyli to, że mijają.

-Uczy eliminować stresory utrudniające funkcjonowanie.

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją.

Zajęcia z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”organizowane są przy współpracy z koordynatorem programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog, coach: dr Anna Hibner (doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, Koordynator Centrum Zdrowia Psychicznego w Akademickim Centrum Medycznym przy WSG).

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny dydaktyczne.

Warsztaty zorganizowane są dla rodziców uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, przy ul. Stawowej 39.

Informacji udziela: Monika Grzybowska (nauczyciel bibliotekarz w IV LO),

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 52 373 14 65.