WYMIANA ZAGRANICZNA-NIJMEGEN (HOLANDIA)- 2015

Utworzono: piątek, 03, kwiecień 2015 Ewa Niewiadomska

W dniach 23.01-30.01, jak co roku, (tym razem w scenerii zimowej) kolejna grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę Dominicus College w Nijmegen w Holandii w ramach wymiany międzynarodowej.

W tym roku w wymianie bierze udział 19 uczennic i uczniów z klas:

I gimnazjum, II gimnazjum, I a, I b oraz I d liceum wraz z opiekunami:

p. Mariką Tokarską,

p. Ewą Niewiadomską,

p. Beatą Kołodziejską.

Pobyt w Holandii rozpoczęliśmy zajęciami integracyjnymi w szkole naszych holenderskich partnerów oraz weekendem rodzinnym.

1

2

Kilka osób z nas spotkało się na lodowisku miejskim

3

Od poniedziałku braliśmy udział w zajęciach fotograficznych, zajęciach praktycznych oraz wraz z naszymi partnerami nagraliśmy lipdub:

4

56

Zwiedziliśmy nasze miasto partnerskie poprzez puzzle tour .Nasi gospodarze zabrali nas również na całodniową wycieczkę do Amsterdamu.

8 7

Jak wszystkim wiadomo Holandia słynie z pysznego sera, dlatego odwiedziliśmy farmę, gdzie nauczyliśmy się robić ser.

10 9

Przed wyjazdem wzięliśmy udział w zajęciach sportowych na wspaniale wyposażonej sali gimnastycznej.

12 11

Podczas pobytu w Holandii poznaliśmy holenderskie przysmaki a wielu z nas, pomimo zimowej aury, przemieszczała się rowerami.

Przede wszystkim jednak, nieustanna możliwość konwersacji po angielsku znacznie wzbogaciła nasze umiejętności językowe.

Obecnie przygotowujemy się na przyjazd naszych partnerów do Polski, będą w Bydgoszczy od 13 kwietnia.