Wymiana 2010

W dniach 22.03 - 29.03.2010r. młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 gościła 20 uczniów holenderskich i 3 nauczycieli z miejscowości Stevensbeek

Opiekunami tegorocznej wymiany polsko-holenderskiej byli nauczyciele naszej szkoły:

prof. Marika Tokarska, prof. Beata Nowaczyk,
prof. Paweł Romanowski

Wspierali nas również prof. Teresa Uklejewska, prof. Grażyna Jureko oraz prof. Marian Konicz

Uczniowie i nauczyciele z Holandii poznali naszą szkołę, zwiedzali ciekawe miejsca naszego miasta i regionu, a przede wszystkim nawiązywali przyjaźnie z polskimi kolegami ? poznając życie szkolne, rodzinne i towarzyskie.

Cały czas, prawie 24 godziny na dobę, przez 8 dni poznawaliśmy naszych nowych kolegów i ?szlifowaliśmy? język Szekspira.

A tak zrealizowaliśmy program pobytu naszych gości:

23.03.2010r. - WTOREK

SZKŁO I SÓL ? INOWROCŁAW (huta szkła) ? KŁODAWA (kopalnia soli)

24.03.2010r. ? ŚRODA

Z EKOLOGIĄ NA TY - MYŚLĘCINEK ( zajęcia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej ),
COLLEGIUM MEDICUM (warsztaty)

25.03.2010r. ? CZWARTEK

HISTORIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI - CHRYSTKOWO (zagroda mennonicka) ? GNIEW (zamek krzyżacki) ?
MALBORK (zamek krzyżacki ? nocne zwiedzanie)

26.03.2010r. ? PIĄTEK

NASZE MIASTO ? BYDGOSZCZ - OPERA? BYDGOSKA WENECJA -STARE MIASTO - ŚRÓDMIEŚCIE

27.03.2010r. - SOBOTA

ŚLADAMI KOPERNIKA ? TORUŃ (Dom Kopernika, Planetarium, Orbitarium,
Stare Miasto)

Nie tylko to udało nam się zobaczyć,
przecież doba ma 24 godziny, a my mamy wypracowaną w ?Czwórce? kreatywność?

A gdzie byliśmy i co robiliśmy można zobaczyć odwiedzając galerię zdjęć