Wymiana 2008

WYMIANA 2007/2008

amsterdam.jpg

W roku szkolnym 2007/2008 gościliśmy w naszym liceum młodzież ze szkoły w Holandii z miejscowości Stevensbeek. 30 uczniów wraz z trzema opiekunami spędziło tydzień w Bydgoszczy poznając naszą szkołę, zwyczaje i język. Dwa miesiące później uczniowie goszczący Holendrów mieli okazję zobaczyć się z nimi ponownie, tym razem w Holandii. W czasie naszego pobytu odbywał się na terenie ich szkoły Festiwal Europejski, w którym wzięła udział młodzież z pięciu państw ? Holandii, Włoch, Węgier, Niemiec i Polski. 240 osób bawiło się na wspólnie przygotowanym śniadaniu. Niezapomniane wrażenie wywarła na nas również wycieczka do Amsterdamu.