Wymiana zagraniczna

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w międzynarodowym projekcie PEACE - Cross-cultural Understanding. Realizując jego program gościliśmy trzy studentki z różnych zakątków świata: Gruzinkę - Salome Kuprawa, Kolumbijkę - Linę Marię Marroquin Ramirez i Chinkę - Yi Chen. Cała trójka należy do jednej z największych na świecie organizacji międzynarodowych - AIESEC, która realizuje wiele projektów, m.in. PEACE. Jego celem jest porozumienie międzynarodowe, zwalczanie stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń.
Studentki przyjechały do nas w ramach swoich praktyk i spędziły z nami niezapomniany tydzień (od 4.03 do 11.03.2012)
10.JPG

Od poniedziałku do piątku Salome, Yi i Lina prowadziły zajęcia w języku angielskim, stwarzając naszym uczniom unikalną szansę na bezpośredni kontakt z obcokrajowcami.Przedstawiły prezentacje opowiadając o swoich krajach, odpowiadały na pytania, uczyły tańczyć nie tylko salsę.
Czy zapamiętają swój pobyt u nas? Mówią. że TAK ! Chwaliły naszych uczniów za zaangażowanie w czasie zajęć (ech, ta 3f!), uczyły się z maturzystami studniówkowego poloneza,a z gimnazjalistami grały w korfbal. Zwiedzały Bydgoszcz, Toruń, cieszyły się, że mogą mieszkać u polskich rodzin.(GORĄCE PODZIĘKOWANIA DLA IZY RAFALSKIEJ Z 2A, ANI BERENDT Z 1F I MARTY DUBICKIEJ Z 1F ORAZ ICH WSPANIAŁYCH RODZICÓW). Zrobiły mnóstwo zdjęć,a wśród nich te z panoramą Bydgoszczy z wysokości 37m!!! (DZIĘKI UPRZEJMOŚCI DYREKCJI I PRACOWNIKÓW STRAŻY POŻARNEJ PRZY UL. POMORSKIEJ W BYDGOSZCZY).
A my? Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się dużo o życiu i kulturze Gruzji, Kolumbii i Chin, sprawdziliśmy swoje umiejętności językowe i przeżyliśmy niezapomniane chwile wędrując z naszymi Gośćmi po Bydgoszczy, Toruniu i Janiej Górze.
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie wspierali nas w realizacji projektu PEACE i mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele fascynujących spotkań.

Zdjęcia z wizyty są dostępne TUTAJ