Pasje utajone

Utworzono: środa, 23, listopad 2011

                  Irving Stone - "Pasje utajone"

„Pasje utajone” to świetna powieść biograficzna Irvinga Stone'a, opowiadająca o życiu Zygmunta Freuda, wspaniałego człowieka o wybitnym umyśle. Stone po raz kolejny ukazuje nam geniusz, który wykraczał daleko poza ramy swoich czasów, ale również człowieka, który w tych czasach wzrastał, doskonalił się i żył. Jego życie pełne było porażek i upokorzeń, których  doświadczył nim uznano go za autorytet w dziedzinie psychoanalizy.
Wspaniale napisana książka (jak wszystkie tego autora), językiem pięknym literacko, ale przy tym tak prostym, aby geniusz bohatera trafił do każdego czytelnika. Wszystkie powieści biograficzne napisane przez Stone'a charakteryzuje ogromna sympatia dla osoby o której pisze. Zaraża czytelnika tym entuzjazmem, podziwem i zdaje się pytać o nasze talenty i pasje.
Serdecznie polecam: Irving Stone – „Pasje Utajone” (biografia Zygmunta Freuda), „Pasja Życia” (biografia Vincenta van Gogha) „Udręka i Ekstaza” (biografia Michała Anioła)2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates