Relacja z Konkursu Dyrektora 2011

Utworzono: piątek, 12, październik 2012 Maciej Perkowski


XI KONKURS O NAGRODĘ DYREKTORA GIMNAZJUM NR 48

 

 konkurs_dyr.jpg

Więcej zdjęć w galerii

 

 

Na początku było trochę nerwowo, wiadomo. To pierwszy tak ważny występ nowej pierwszej gimnazjum. Wszystko zaczęło się o 17:00. Pierwsza przemówiła Natalia Sadłowska witając wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jak ich rodziców oraz oczywiście dyrekcję szkoły. Stres i wszelka trema ustąpiły za pierwszym wyjściem przed widownię. Klasa wesoła i uśmiechnięta wbiega na salę. Prowadzący Kacper Lech przedstawia jedenenastu wspaniałych chłopców i osiemnaście niemniej wspaniałych dziewcząt. Dzień - do - bryyyyyy i po chwili każdy zajął swoje miejsce. Modelki poszły w pośpiechu ubierać kreacje, dopinać guziki, zapinać paski i zakładać buty. Nadszedł czas na prezentację nauczycieli, którzy zasługują na przedstawienie, mimo, iż mogą oni nie uczyć przyszłej klasy. Maciej Hałupka jako geograf profesor Krzysztof 'Chabas' Chabasiński. Osoba okazująca mięśnie, atmosferę i litosferę. Damian Witkowski wcielił się w rolę germanisty, narciarza i znającego się na wszelkich technicznych sprawach profesora Grzegorza Mrzygłockiego. Przywitał się z ludźmi w wielu językach, między innymi francuskim i niemieckim. Marcin Dąbrowski na chwilę poczuł się wyluzowanym informatykiem pijącym kawę, grającym w CS'a - mianowicie profesorem Maciejem Perkowskim. Czas naglił, dlatego przyszła chwila na prezentację ludzi... Powtórnie Maciej lubiący róż, platynę, jeszcze więcej różu i słuchający dziwnej muzyki. Krzesimir Zastępowski - dres grający na keybordzie. Na moment pojawił się jego kolega - Szymon Kostkowski.

 

W tej społeczności istnieje jeszcze parę talentów muzycznych i tanecznych. Agnieszka Zawiszewska śpiewająca 'Hallelujah', Marta Bitner w słynnej czapce i okularach zagrała na gitarze pewien utwór.

 

Magda Grzesiewska i Karolina Wachowiak sprawiły, że publiczność mogła na chwilę przenieść się w świat Indii, Bollywood'u. Zaprezentowały taniec brzucha. Możliwość wsłuchania się w aksamitną melodię zamieniającą się nagle w coś ostrzejszego. Arkadiusz Kruszyński - klasowy komik opowiedział śmieszny żart i razem z partnerką zatańczył, to co pokazują na turniejach.

 

Wszystko kręciło się w okół dźwięków, a co z nauką? A otóż następnie, po raz drugi Natalia Sadłowska zbierająca grzyby, aktywna, błyskająca pomysłami na każdej lekcji wyskoczyła radosna. Uśmiech nie chciał uciec z jej twarzy. Tak czasami bywa. Jednak jeszcze najmądrzejsi zostali na koniec. Jędrzej Kućmaja hodujący na twarzy wąsa przyniósł na barana Kamila Szuberta, który trzymał transparent ze wzorem 'E = MC2'. Rozwiązują zadania matematyczne w mgnieniu oka. Wielu marzy, by na chwilę zamienić się z nimi głowami i zobaczyć, jak to jest rozumieć coś z tego przedmiotu.

 

W sumie to i tak cały czas towarzyszyła im muzyka...

 

Jak wiadomo profil lingwistyczno-turystyczny oznacza wycieczki. Nie można było zostawić młodzieży bez pełnego uświadomienia o przyszłości. Natalia Ankiewicz, Agata Sikorska, Maria Dziarnowska, Grzegorz Kruszka, Miłosz Górski i Jędrzej Kućmaja wystąpili w strojach odpowiednich na wyjazdy. Ubrania na 'cebulę', kombinezony narciarskie, same narty i snowboard, ale też strój kąpielowy.

 

Modelki, moda, projektantka. Klucz programu. Wielka zapowiedź i ... muzyka. Na wybiegu pojawiły się modelki i model. Pokaz marki 'Antkiewicz Fashion' - wszystko 'na plażowo'. Nagle zrobiło się cicho. Po chwili dało się usłyszeć piosenkę 'Aqua - Barbie Girl'. Gdzieś tam z tłumu wybiegła sama pomysłodawczyni mody plażowej.

 

Natalia An(t)kiewicz! Zatańczyli, pobujali się w rytm i jeszcze chwila dla fotografa - Joanny Nijak. Błysk fleszy, piski. Bieg na natychmiastowe przebranie.

 

Obywatele pierwszej gimnazjum smutni, w mundurkach, ze spuszczonymi głowami powolnym krokiem weszli. Podnieśli wzrok a Kacper powiedział: Tak było w podstawówce.

 

A tak jest w Czwórce!

 

Ożywione towarzystwo rzucało mundurkami, machało włosami i krzyknęło: JEST CZWÓRKA, JEST IMPREZA!

 

Na koniec reszta dołączyła do nich i pożegnała się charakterystycznym dla niej : Do - wi - dze - niaaaaaaa

 

Do zobaczenia we wrześniu ;)

 

Później dyrektor szkoły ogłosił wyniki konkursu i rozdał dyplomy.

 

Joanna Nijak I gim

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates