Zielona Szkoła 2010

Utworzono: wtorek, 16, październik 2012 Maciej Perkowski?Zielona Szkoła"

klasy III Gim


 

  Dnia 6 września 2010 nasza klasa 3 gimnazjum oficjalnie rozpoczęła Zieloną Szkołę, czyli tradycyjny wyjazd na początku roku.
  Już pierwszego dnia wycieczki nauczyciele zorganizowali nam atrakcje. Odwiedziliśmy Archikolegiatę Najświętszej Maryi Panny i św. Aleksego w Tumie. Dzięki uprzejmości biskupa (w poniedziałek ? dzień zamknięty dla turystów ) dowiedzieliśmy się kilka ciekawych rzeczy na temat owego miejsca.
 
 
 
z_szkola_00.jpg

 

  Na miejsce dojechaliśmy pod koniec dnia. Rozpakowaliśmy się, a potem zostaliśmy zawołani na tak zwane ?Walne Zgromadzenie?, gdzie omówiliśmy regulamin wycieczki, etc.
04.jpg
 
7 wrzesień okazał się dniem ?udręki?.  Otóż tego dnia zaplanowano nam kilku/kilkunastu godzinny spacer po górach. Już na starcie 40% klasy miało dość, chociaż to był dopiero początek. Z bólem łydek, kolan, nóg ociężale wdrapywaliśmy się po szczytach (hm, może trochę używając słowa ?szczyt?).  Pierwszym punktem wyjściowym była Hala Rysianka oddalona od naszego ośrodka  kilka godzin . Tutaj mieliśmy odpoczynek, po czym zostaliśmy podzieleni na 3 grupy ? zaawansowaną, średniozaawansowaną i turystyczno-fotograficzną. Każda miała inne trasy powrotne do domu.
 
z_szkola_10.jpg

 

                                       (ile to jeden 45-minutowy odpoczynek może dać radości; na Hali Rysianka)

  Na szczęście do ośrodka wszyscy dotarliśmy cali i zdrowi.
W środę 8 września wyjechaliśmy na Słowację. Niestety dwie osoby musiały udać się z klasą drugą gimnazjum (razem z  nimi byliśmy na wycieczce) do Bielsko Białej, gdyż? zapomniały wziąć paszportu (jak pech to pech). Natomiast my, tj. 3 gimnazjum z uśmiechem na twarzy pojechaliśmy autokarem za granicę.
 
02.jpg
01.jpg
 
03.jpg
 
 
Po drodze wpadliśmy do Muzeum Koronkarstwa. A potem już nic nie stało nam na przeszkodzie, by zwiedzać słowacką Żylinę.
 
z_szkola_01.jpg
 
  Czwartek (9.09) poświęciliśmy Bielsko-Białej oraz Żywcu. Zwiedziliśmy m.in. Muzeum Techniki i Włókiennictwa oraz Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a także Muzeum Browaru w Żywcu.
 
z_szkola_03.jpg
z_szkola_11.jpg

  W piątkowy plan nauczyciele wpletli bieg patrolowy. Podzieleni na grupy kolejno wyruszaliśmy wyznaczonymi trasami.
  11 września w sobotę wieczorem wróciliśmy do domu.
 
z_szkola_04.jpg
 
z_szkola_06.jpg
 
z_szkola_08.jpg
 
z_szkola_02.jpg
2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates