Narodowe Czytanie

Utworzono: czwartek, 24, październik 2013 Beata Nowaczyk

 

fredro

7 września 2013r. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem bohaterem był  Aleksander Fredro, który "na rodaków spoglądał z humorem, czasem ironią, ale i pogłębioną refleksją, zadumą" - jak napisał prezydent Bronisław Komorowski, zachęcając do udziału  w akcji.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałoœci o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamoœci.

W  tym roku - 7 września – uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Beaty Nowaczyk, zapraszali do lektury dzieł Aleksandra Fredry i czytali jego utwory młodym mieszkańcom osiedla Błonie - czytelnikom Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wszyscy odwiedzający tego dnia bibliotekę  przy ul. Broniewskiego mogli posłuchać recytacji oraz wziąć udział w konkursie SprawdźŸ się z Fredry, a także obejrzeć przedstawienia sztuk Fredry w Internecie, - „Teatralny Youtube”.

 fredro2

 

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates