Robotics School Challenge 2014

Utworzono: poniedziałek, 16, czerwiec 2014 Hanna Tylicka, Danuta Podlaszewska, Rafał Klein

W dniach 9 i 10.06.2014 klasa Ic uczestnicząca w projekcie ?Zintegrowany program nauczania matematyki, fizyki i informatyki ? nowe wyzwania w edukacji? brała udział w konkursie ?Robotics School Challenge 2014? organizowanym przez WSG w Bydgoszczy.

DSC 0433

W ramach konkursu należało prowadzić droma, przejechać platformą mobilną sterowaną za pomocą komputera na czas po wyznaczonej trasie oraz zaprogramować w języku C# trasę wraz z licznymi manewrami dla platformy mobilnej, przejechać tę trasę korzystając ze swojego programu na czas i jak najdokładniej wykonać liczne manewry tj np. parkowanie tyłem, skręt itp. Na jak najmniejszej powierzchni. Była wielka rywalizacja .

  DSC 0441DSC 0437

W konkursie brała udział młodzież z Brodnicy, Radziejewa, Lipna, Inowrocławia i Bydgoszczy. Było ciężko, ale nasz zespół dał radę. Zajęliśmy trzecie miejsce zaraz po Lipnie i Inowrocławiu.

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanej lokaty. O trudach konkursu szybko zapomnieliśmy, zrekompensowała nam to wygrana wycieczka do Krakowa i Wieliczki. Nasz zespól jedzie na nią 17 i 18.06. br.

 

Więcej o programie:
?Zintegrowanym programie nauczania matematyki, fizyki i informatyki ? nowe wyzwania w edukacji?

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates