Filtr
 • Mecz piłki nożnej

  Dzisiaj odbył się mecz piłki nożnej:

  nauczyciele kontra uczniowie ZSO nr 4.

  Mecz zakończył się wygraną nauczycieli z wynikiem 3-1, a strzelcami bramek byli: pan Krzysztof Chabasiński, pan Piotr Łabenda i pan Grzegorz Mrzygłocki. Gola dla uczniów zdobył Maciej Hołupka.

  pilka1 

   Nauczycielom gratulujemy formy i świetnego meczu :)

   

   

 • RAZEM PRZEZ BŁONIE

   

  1a

   

    ?Razem przez Błonie? ? pod takim hasłem odbył się w sobotę marszobieg w ramach obchodów 50-lecia osiedla Błonie. Organizatorami byli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, który realizował Bydgoski Grant Oświatowy.

    Jednak najważniejsi byli uczestnicy ? dzieci i młodzież, ich rodzice oraz pracownicy Przedszkola ?Muchomorek?, Przedszkola nr 34, Zespołu Szkół i Placówek nr 1, Zespołu Szkół nr 7, Zespołu Szkół nr 12, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 oraz przedstawiciele, między innymi, Urzędu Miasta, Rady Osiedla Błonie, Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańcy naszego osiedla. Marszobieg połączył wszystkich w jeden kolorowy pochód.

   

 • Warsztaty filmowe

   

    Uczniowie naszego gimnazjum Cyprian Chmielewski, Kamil Ringiel i Adam Leik zakwalifikowali się do udziału w trzydniowych warsztatach filmowych. Uczniowie zdobywali umiejętności filmowe pod okiem wybitnych reżyserów,scenarzystów i operatorów kamer.

  warsztaty

  Na zdjęciu z operatorem filmowym Piotrem Wójtowiczem ( min. "Czas Honoru")

   

 • Bydgoska Olimpiada Młodzieży

   

  bom

   

  Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji w piłce ręcznej. W zakończonych rozgrywkach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży nasze uczennice zdobyły brązowy medal.

   

 • Druga szansa  Film zrealizowany w ramach VII edycji konkursu "Żyj, nie ulegaj, walcz!". Autorzy filmu, Cyprian Chmielewski i Krystian Kwidziński, zajęli dzięki niemu pierwsze miejsce.

  Serdecznie gratulujemy takiego sukcesu :)

 • Srebrny medal siatkarek w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży

   
   siatkarki
   
    Ogromne gratulacje dla siatkarek, które do ostatniego dnia walczyły o medale BOM-u z najlepszymi bydgoskimi drużynami. Autorkami sukcesu są: Katarzyna Rutka, Angelika Białkowska, Julia Kozłowska, Natalia Łudzińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Kowalczyk, Martyna Budnik, Anna Lewandowska i Agata Warda z trenerem Beatą Kołodziejską.

  Dziękujemy bardzo kibicom!

   

 • Festiwal "Ster na Bydgoszcz"


   
   
  PIĄTEK, 21 czerwca
   
  18.00
  Wystawy ?Moja magiczna Bydgoszcz? i ?Międzynarodowa Droga Wodna E70?. Otwarcie wystaw. MIEJSCE: Przystań Bydgoszcz
   
  18.00 ? 18.30
  "Wioślarska Liga Czwórek" - wręczenie medali zwycięzcom regat na Brdzie zorganizowanych przez Porozumienie "Bydgoskie Wioślarstwo" MIEJSCE: Wyspa Młyńska
   
  18.00 - 20.00
  Spotkanie z okazji 40. rocznicy opłynięcia przylądka Horn przez polskie jachty ?POLONEZ?,  ?EUROS?  i ?KONSTANTY MACIEJEWICZ? oraz 40-lecia powstania Bractwa Kaphornowców. Spotkanie, połączone  z przypomnieniem wydarzeń z 1973 roku. MIEJSCE: Przystań Bydgoszcz
   
  18.30 ? 22.30
  ?Piraci z Karaibów? ? plenerowy bal piracki. Wspólna zabawa w towarzystwie braci pirackiej, połączona z muzyką szantową na żywo, tańcami i konkursami dla publiczności.
                       
  MIEJSCE: Wyspa Młyńska
   
 • Deutsch-Wagen-Tour

   
    27 maja bieżącego roku przybyła do naszej szkoły na zaproszenie nauczyciela języka niemieckiego, pana Pawła Romanowskiego, lektorka języka niemieckiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i przekonywała uczniów gimnazjum i liceum, że warto uczyć się mowy naszych zachodnich sąsiadów. Lektorkę UAM w Poznaniu przywitała uroczyście pani Dyrektor Katarzyna Kijewska-Południak i nauczyciele: Beata Leszczyńska i Paweł Romanowski.
   
  dwg

    Z początkiem 2012 roku ruszyła druga edycja projektu Instytutu Goethego w Warszawie: Deutsch-Wagen-Tour pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, pani Krystyny Szumilas i ambasadora RFN w Polsce, pana Rüdigera Freiherr von Fritsch. Nasza szkoła wzięła udział już po raz kolejny w edycji tego projektu, którego główną ideą jest propagowanie nauki języka niemieckiego i zachęcenie Polaków do nauki języka ojczystego największej liczby Europejczyków. Pięć niemieckich samochodów z animatorami jeździ po Polsce i przeprowadza zajęcia pokazowe w przedszkolach, szkołach wszelkich typów, a nawet na uczelniach wyższych. Wyposażone są one w różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami.

   

 • "4 LOVE SŁONECZKO"

    

    Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka,  w piątek, 7.06.2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego  oraz podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej ?Słoneczko?.

   
  sloneczko

    W ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych, imprezę zorganizowała młodzież z klasy 2a oraz nauczyciele ?Czwórki?: Agata Frątczak, Justyna Rościszewska, Hanna Tylicka i Małgorzata Zenelt. Wspólną zabawę rozpoczęto od poczęstunku. Olbrzymi tort truskawkowy z dedykacją ?4 LOVE SŁONECZKO? sprawił wiele radości i dodał energii do działania. Dla dzieci i młodzieży przygotowano: pokazy tańca, wspólną zabawę przy muzyce, gry i zabawy integracyjne, konkurencje sprawnościowe, sportowe, plastyczne, kącik malowania twarzy, kącik czytania bajek. Atmosfera była wspaniała, spotkaniu towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości.


  sloneczko 2     

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty: maskotki, klocki edukacyjne, piłki i słodycze, a ich opiekunowie ? pamiątkowe gadżety reklamowe, które wręczyła Pani Katarzyna Kijewska ? Południak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  

   

  Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

   
 • Trening korfballa

   
    29 maja na Wyspie Młyńskiej
  odbył się wspólny trening popularyzujący korfball. W imprezie obok gospodarzy udział wzięły cztery bydgoskie licea. Na zakończenie odbył się mini turniej, w którym zwyciężył zespół II LO.
   

 • Best English Speller

   Regulamin V Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Best English Speller
  Dostosuj

   

  1. Konkurs Best English Speller organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

  2. Celem konkursu jest wykształcenie w uczniach nawyku korzystania ze słowników, doskonalenie umiejętności stosowania prawidłowej pisowni w języku angielskim, która jest niezbędna w pisemnym komunikowaniu się, oraz promowanie szkoły i zacieśnianie współpracy z gimnazjami i innymi szkołami ponadgimnazjalnymi Bydgoszczy.

  3. Konkurs adresowany jest do gimnazjów, liceów ogólnokształcących i techników miasta Bydgoszczy. Odbędzie się w dwóch etapach 7 marca  2014 r. od godz. 10.00 do około godz. 13.00 równolegle w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bydgoszczy, ul. Stawowa 39.

  4. W konkursie biorą udział drużyny 3-osobowe. Do I etapu przystępuje jedna drużyna z każdej zgłoszonej szkoły. Do finału przystępują trzy najlepsze drużyny wyselekcjonowane w I etapie. Obydwa etapy mają miejsce tego samego dnia.

  5. W I etapie zadaniem każdej z drużyn jest prawidłowe przeliterowanie wylosowanych pod przypisanymi numerami siedmiu słów w kategoriach:

  a) Kultura i sztuka

  b) Nauka i technika

  c) Medycyna i zdrowie

  d) Państwo i społeczeństwo

  e) Edukacja i praca

  f) Turystyka i sport

  g) Jedzenie i zakupy.

   Każda drużyna usłyszy wylosowane słowo, jego definicję i przykład użycia w zdaniu. Czas na zastanowienie się to 30 sekund. Za każde poprawnie przeliterowane słowo można otrzymać 1 punkt. Drużyny mają do dyspozycji papier i przybory do pisania.

  6. Do finału przystępują trzy drużyny z najwyższą ilością punktów. Ich zadaniem jest przeliterowanie siedmiu wylosowanych słów w kategoriach jak w I etapie o wyższym stopniu trudności po usłyszeniu ich wymowy i definicji. O wygranej decyduje ilość punktów zdobyta przez drużyny w finale. Jeżeli drużyny uzyskają równe ilości punktów, nastąpi dogrywka.

  7. W skład jury będą wchodzili nauczyciele i lektorzy języka angielskiego oraz zaproszeni goście. Ogłoszenie wyników nastąpi po II etapie ? finale. Wszyscy finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a opiekunowie zaświadczenia.
  8. Zgłoszenia na konkurs (Załącznik 1) przyjmowane są do 28 lutego 2014 r. na adres:
   
  joanna.zalewska@poczta.onet.eu
  beata0511@gmail.com
  iwonajziebicka@o2.pl
   

  lub na adres szkoły:

  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego

  ul. Stawowa 39

  85-323 Bydgoszcz
   

  z dopiskiem: V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Best English Speller

  tel. kontaktowe
  784149328
  605821106
  603164184

  tel./fax szkoły (052)373-14-65
   

  W zgłoszeniach należy podać nazwę szkoły, nazwiska uczestników oraz nazwisko opiekuna.

  9. Dnia 4 marca 2014 r. odbędą się eliminacje szkolne ZSO nr 4. Do eliminacji może przystąpić dowolna ilość drużyn 3-osobowych. W skład jury będą wchodzili dwaj nauczyciele ZSO nr 4. Do etapu międzyszkolnego wybrana zostanie najlepsza drużyna.

   
  Organizatorzy:

  Joanna Zalewska

  Beata Leszczyńska

  Iwona Ziębicka

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates