Filtr
 • Pasowanie klas pierwszych • Szlachetna paczka

  szlachetna paczka1Wspólnie ze wszystkimi chętnymi do niesienia pomocy innym przygotowujemy ?Szlachetną Paczkę? dla 5-osobowej rodziny. Pani Beata (39 l.) i Pan Daniel (38 l.) wychowują trójkę dzieci: Dawida (13 l.), Magdalenę (12l.) i Damiana (5l.).

  Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji odkąd Pani Beata straciła pracę. Utrudnieniem w podjęciu nowej pracy jest konieczność ciągłej opieki nad najmłodszym Dawidem, który bardzo często choruje. Pięcioosobowa rodzina mieszka w skromnie urządzonym, wymagającym remontu mieszkaniu, na które zaciągnięty został kredyt hipoteczny. Przychód składa się jedynie z pensji Pana Dawida i dorywczego zarobku Pani Beaty. 

  Po odliczeniu opłat za mieszkanie na życie zostaje niewiele . Nie wystarcza to na spłatę kredytu.

  Rodzina nie prosi o wiele. Pani Beata wśród najważniejszych potrzeb wymienia środki czystości, kurtkę zimową dla Magdaleny oraz przybory szkolne.

  BARDZO PROSIMY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI O POMOC W PRZYGOTOWANIU PACZKI!!!

 • Poszukiwanie wolontariusze


  WANTED!!!
   

  Poszukiwani są wolontariusze do pomocy podczas Igrzysk Lekkoatletycznych Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 22-26 sierpnia 2014.

  Wolontariusze powinni mieć 18 lat (mogą kończyć 18-stkę w 2014 roku).

  Zadaniem wolontariuszy będzie pomoc w działach prowadzonych przez lekarzy i fizjoterapeutów (m.in. odczytywanie z tablic ze znakami dla okulistów, wykonywanie prób sprawnościowych, uświadamianie zdrowotne uczestników).

  Organizatorzy zapewniają wolontariuszom posiłek regeneracyjny, napoje, nieodpłatna możliwość korzystania z kafejki oraz inne atrakcje wynikające z programu Igrzysk.

  Więcej informacji i zapisy u pedagoga.

  Spieszcie się, ilość miejsc ograniczona.

   

 • Wizyta wolontariuszy w ośrodku adopcyjno-opiekuńczym

   

    15 listopada grupa uczennic klasy 2 gimnazjum (w składzie: Julia Ochocka, Aleksandra Gorzelak, Karolina Matusiak, Marta Stanula, Paulina Bernacka) była gościem Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Caritas Diecezji Bydgoskiej.

    Podczas wizyty mieliśmy przyjemność zwiedzić placówkę oraz porozmawiać z panią , która pełni funkcję kierownika ośrodka. Dowiedzieliśmy się z jakimi sprawami spotykają się pracownicy placówki, jak wygląda w Polsce proces adopcyjny oraz jakie potrzeby mają dzieci trafiające do adopcji. Bowiem w tym procesie zawsze najważniejsze jest dobro i potrzeby dzieci i na tej podstawie do danego dziecka szuka się przyszłych rodziców adopcyjnych, który zadaniem jest stworzenie szczęśliwego domu.
   
 • Szczęśliwy numerek

   


  25-29 listopada


  Poniedziałek: 28
  Wtorek: 31
  Środa: 6
  Czwartek: 14
  Piątek: 19


   

 • Sukces naszych piłkarzy

   

  pilkarzeW zakończonych właśnie Mistrzostwach bydgoskich szkół, reprezentacja IV LO po bardzo zaciętych meczach zajęła wysokie 5 miejsce.

  Nasi Panowie grali w następującym składzie:

  Eugeniusz Wróblewski 3F, Karol Sieńko 3A, Marek Maciejewski i Mateusz Strzeszyński obaj 3E, Łukasz Rogowski, Bartosz Rogowski, Dawid Zarębski i Michał Cywiński wszyscy 2B, Jakub Jędrzejczyk i Bartosz Wegler obaj 1C, Kamil Krajnik 1B, Mateusz Grodzicki 1D  opiekunem jest Rafał Szulakowski

 • Zajęcia z decoupage'u

  SALON KULTURALNY ?CZWÓRKA?

  ZAPRASZA NA ZAJĘCIA Z DECOUPAGE?U!

   

  Decoupage - ta zagadkowo brzmiąca nazwa (której etymologię zapewne z łatwością wyjaśniliby uczniowie na lekcji j. francuskiego ;)  oznacza technikę zdobniczą, dzięki której zwykłe przedmioty codziennego użytku stają się niemalże małymi dziełami sztuki.

   Tak jak choćby te butelki?

  decoupage

  Jeśli chcesz zgłębić tajniki decoupage?u, zapraszamy do biblioteki szkolnej na warsztaty!

  Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 listopada. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 13.30.

  Te osoby, które w tym czasie będą jeszcze na lekcjach, zapraszamy później ? do grupy będzie można dołączyć w dowolnej chwili.

   

 • Poszukiwany, poszukiwana

  POSZUKIWANY… POSZUKIWANA…

   

  zdjecie-profiloweCECHY SZCZEGÓLNE:

   Niebanalne zainteresowania,

   Bystre oko,

   Nieposkromiona wyobraźnia,

   Otwarty umysł,Twórcza postawa,

   Ogrom pozytywnej energii, Poczucie humoru ;)

   

  KOGO SZUKAMY?

   

  • BIBLIOFILÓW, którzy lubią rozmawiać o książkach,
  • PISARZY I POETÓW, którzy nie mieszczą już swoich dzieł w szufladach ;)
  • ARTYSTÓW, którzy potrafią stworzyć coœ wartościowego z niczego,
  • KOLEKCJONERÓW, którzy chcą zaprezentować swoje zbiory,
  • PASJONATÓW, którzy chcieliby zarazić innych swoimi zainteresowaniami.

  SALON KULTURALNY „CZWÓRKA” ZAPRASZA:

  • na fascynujące rozmowy o literaturze, sztuce, teatrze, filmie…
  • na zajęcia manualne (m.in. decoupage, sutasz)…
  • na kulturalną wędrówkę po Bydgoszczy…
  • na spotkania, w trakcie których będziesz mógł/ła zaprezentować swój talent i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach…

  SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

  PODZIEL SIĘ SWOJĄ PASJĄ!

  Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działania Salonu prosimy, aby zgłaszali się do biblioteki szkolnej - do pani Beaty Nowaczyk lub pani Beaty Płuciniczak.

   

 • Turniej GO

   

  go.jpg

   

 • 11 Listopada

   ?Ojczyzna, zwykłe słowo, a tyle znaczy,
   Ojczyzna, piękne słowo, jak je tłumaczyć??

   

    Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości - kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami. Przez tyle lat Rosjanie, Niemcy i Austriacy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

  11listopada.jpg

  Aby tamten czas pozostał w naszej pamięci, co roku obchodzimy w listopadzie Dzień Niepodległości.

    Nasza szkoła oczywiście też włączyła się w narodowe świętowanie. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wspólnie z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym wystawę pt. ?Wybitni Polacy w służbie Ojczyzny, która prezentowała zbiory biblioteczne i  kolekcjonerskie, połączone wspólnym patriotycznym  tematem.

    9.11.2012r. uczniowie klasy IIa brali udział w uroczystym apelu zorganizowanych przez I Pomorską Brygadę Logistyczną im. Kazimierza Wielkiego, połączonym z powitaniem żołnierzy powracających z XI misji w Afganistanie. Wszystko zaczęło się od wciągnięcia polskiej flagi na maszt i odśpiewania hymnu. Były przemówienia i odznaczenia, ale najbardziej widowiskową częścią był przemarsz wojsk. Żołnierze, niezależnie od rodzaju nakrycia głowy prezentowali się  niezwykle  dostojnie i dumnie.

    Natomiast młodzież z klasy Id uczestniczyła w obchodach Święta Ulicy 11 Listopada, który miały charakter imprezy plenerowej z występami Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uroczystą paradą, pokazem sprzętu wojskowego, a nawet wojskową grochówką. Było uroczyście i godnie, ale też wesoło i z humorem.

   

 • Pod pomnikiem Kazimierza III Wielkiego


  Uroczystość pod pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego

    5 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uczcili przypadającą w tym dniu 642. rocznicę śmierci swojego patrona.

    Uroczystość pod pomnikiem króla, przy ul. Pod Blankami, rozpoczęła się o godzinie 12:00 wprowadzeniem sztandarów szkoły i jednostki wojskowej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.
  pod_pomnikiem2.jpg
   
    Prowadzący Jędrzej Kućmaja i Kacper Lech powitali przybyłych gości: Pana Wojciecha Paczkowskiego, Dyrektora Biura Rady Miasta Bydgoszczy, Pana Janusza Wiśniewskiego, przedstawiciela Wydziału Edukacji, Pana Eugeniusza Gołembiewskiego, Burmistrza Kowala i Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, Pana Lecha Łbika, Sekretarza Rady Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, zastępcę Dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy płk. Krzysztofa Tokarczyka oraz Oficera Prasowego 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej kpt. Pawła Wąsowicza.
   
   Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Kijewska - Południak wygłosiła okolicznościowe przemówienie, zwracając uwagę na zainicjowanie przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 tradycji promowania postaci patrona króla Kazimierza Wielkiego.
   
    Pan Eugeniusz Gołembiewski, Burmistrz Kowala, podkreślił doniosłą rolę króla, który na mocy aktów lokacyjnych założył ponad 100 miast w Polsce, w tym Bydgoszcz i Kowal.

   

    Dziękujemy naszym Gościom za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku.
   
  Jędrzej Kućmaja
  Kacper Lech
  Joanna Zalewska
  Justyna Rościszewska

  Piotr Łabenda (fotografie)
  Wojciech Śmielecki

   

 • By pamięć nie umarła

   
  ?Pośród cmentarzy Cichych uliczek Jak wierna pamięć - Palą się znicze...?
   

   

   

        Każdego roku początek listopada i przypadające wtedy święta skłaniają do zadumy i refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Szczególnie silnie uświadamiamy sobie nieuchronność przemijania na cmentarzach - milczących świadkach zmieniającej się historii.

   

  pamiec.jpg
            

   

         Dlatego, jak co roku młodzież naszej szkoły odwiedziła cmentarz Nowofarny. Tam w ciszy i zadumie uczniowie klasy I gimnazjum wraz z opiekunami Beatą Nowaczyk i Jerzym Piszczem zapalili znicze na grobach bydgoskich pisarzy i twórców kultury.  Patrząc na nagrobki, czytając nazwiska oraz słuchając krótkich biografii zmarłych, uczniowie wspominali tych,  którzy zapisali się na trwałe w historię naszego miasta. 

           Pielęgnowanie pamięci o tych, co odeszli jest naszym wspólnym, pokoleniowym obowiązkiem. Bez historii, jesteśmy bowiem, jak bez tożsamości. Tymi drobnymi gestami pamięci staramy się, aby ten obowiązek był tradycją naszej szkoły. 
   

   

 • Obchody rocznicy śmierci króla Kazimierza Wielkiego

   


  Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego zaprasza na obchody 642. rocznicy śmierci patrona, które odbędą się 5 listopada 2012 r. o godz. 12.00 pod pomnikiem króla przy ul. Pod Blankami w Bydgoszczy.


   

 • Pocztówka z wakacji


   


  "Wspomnienia to jedyny wehikuł czasu, jakim dysponujemy."


   
  Wakacje już dawno za nami, lato minęło? Ale dlaczego nie wrócić chociaż na chwilę do tego pięknego czasu. Ciekawe i urokliwe miejsca, piękno przyrody, szum morza, wiatr w żaglach, górskie szczyty - to wszystko zostało zapisane w naszej pamięci, ale często także utrwalone na fotografiach.

   

  Jeżeli gnębi Was nostalgia? Jeżeli chcecie rozwiać jesienną melancholię - zobaczcie zdjęcia z wakacyjnych wypraw nadesłane na konkurs

   

  ?Pocztówka z podróży, czyli wakacyjne reminiscencje?

   

  pocztowka-konkurs.jpg

   

  Na konkurs wpłynęło 46 prac fotograficznych.

  Autorami nagrodzonych zdjęć są:

  W kategorii szkół podstawowych:
   
  I miejsce ? Bartosz Gonia ? Szkoła Podstawowa nr 62
  II miejsce ? Monika Rasz - Szkoła Podstawowa nr 62
  III miejsce ? Klara Przybyła - Szkoła Podstawowa nr 62
  Wyróżnienie ? Mateusz Kwidziński - Szkoła Podstawowa nr 62
  Wyróżnienie ? Victoria Bełcikowska ? Zespół Szkół nr 7

   

  W kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych:

  I miejsce ? Wiktoria Wiesiołowska ? Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
  II miejsce - Gracjanna Balcerek - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
  II miejsce ? Marta Antoniewicz - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
  Wyróżnienie ? Agnieszka Bąk ? Woj. i Miejska Biblioteka Publiczna
  Wyróżnienie ? Beata Ciesielska - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy, aby świat wokół Was był zawsze tak piękny i radosny jak na waszych zdjęciach.

   

  Fotografie nadesłane na konkurs można oglądać na wystawach:

  - w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, ul. Stawowa 39  - 18.10 ? 31.10.2012r.

  - w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ? Filia ul. Broniewskiego 1 - od 19.11.2012r.             


   Naprawdę warto zobaczyć!

   

 • Święto Edukacji Narodowej


  11 października 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej. Klasy 3 gimnazjum i 2a przygotowały ?Galę Rozdania Kazimierków? ? czyli statuetek dla zwycięzców w ośmiu kategoriach.


  I.Grecki bóg Adonis, czyli Rzeźbiarz Ciała ? zwycięzca prof. Grzegorz Mrzygłocki

  II.Wenus z Milo, czyli Bogini Piękna ? zwyciężczyni prof. Joanna Kolan

  III. Super Przyjaciel Ucznia ? zwyciężczyni prof. Małgorzata Zenelt

  IV.Największy Kosiarz Umysłów ? zwycięzca prof. Arkadiusz Czapiewski

  V. Mistrz Ciętej Riposty ? zwycięzca prof. Marian Konicz

  VI.Twister, czyli Pozytywnie Zakręcony ? zwycięzca prof. Paweł Romanowski

  VII. Romantyczna Dusza, czyli Serce na Dłoni ? zwyciężczyni prof. Joanna Kolan

  VIII.Best of the Best ? zwyciężczyni prof. Anna Stachowiak


    Konferansjerami byli Martyna Cabaj z klasy 2a i Kacper Lech z klasy 3 gimnazjum. Nagrody wręczały słynne gwiazdy kojarzące się z danymi konkurencjami. Pierwszą wręczył Sylwester Stallone w swojej najpopularniejszej roli Rambo (Maciej Hałupka, 3gim). Następnie Marylin Monroe (Weronika Nowicka, 3gim). Kolejnymi osobistościami były dwie przyjaciółki, odtwórczynie głównych ról w serialu ?Friends? - Jennifer Aniston i Courtney Cox (Agata Cabaj i Joanna Nijak, 3gim).  Z czwartą statuetką do ?first floor hall? wkroczył Mroczny Kosiarz (Kamil Szubert, 3gim). Aby rozluźnić atmosferę, na scenie wystąpili zespół The Bills (Kornelia Jakóbowska, Marta Bitner, Krzesimir Zastępowski, Maciej Kuczkowski) z piosenką ?Wczoraj? ułożoną do melodii ?Yesterday? Beatlesów oraz taneczna formacja Bee Gees, w której skład weszli: Arek Kruszyński, Jędrzej Kućmaja, Damian Witkowski, Agnieszka Zawiszewska, Weronika Makuch i Karolina Wachowiak. Kolejną nagrodę wręczał Bogusław Linda (Miłosz Górski, 3gim), po nim przyszedł czas na Lady Gaga (Natalia Ankiewicz, 3gim). Romantyczny Rudolph Valentino (Arek Kruszyński, 3gim) podarował następne wyróżnienie. Wiecznie żywy król Elvis Presley (Damian Witkowski, 3gim) mianował ostatniego zwycięzcę. Zadowoleni goście posłuchali niesamowicie utalentowanej Agnieszki Kartaszewicz w utworze ?Okularnicy?.


    Aby podsumować to wydarzenie, głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Kijewska-Południak. Po skończonej uroczystości konferansjerzy złożyli krótkie życzenia dla Rady Pedagogicznej od gospodarzy ?Wielkiej Gali Kazimierków?. Następnie nauczyciele udali się na ?Awards Banquet?.
 • Maraton

  maraton.jpg
    Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wiarę w nasze możliwości oraz obecność przedstawiciela IV LO ( Pana Mariana Konicza) podczas bicia przez nas własnych barier na Maratonie w Poznaniu
   
                                                                                niesamowicie szczęśliwi:
  Rafał Szulakowski i Krzysztof Chabasiński
2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates