Osiągnięcia edukacyjne 2012/2013

 

Rok szkolny 2012/2013

Gimnazjum nr 48 i IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza

Wielkiego

 

NAZWA KONKURSU/OLIMPIADY

 
OSIĄGNIĘCIA
 
NAUCZYCIEL OPIEKUN
JĘZYK POLSKI/
WIEDZA
O KULTURZE
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Udział w etapie okręgowym:

Karolina Mudło kl. 3d                 

Marta Wiśniewska kl. 2d                

Karolina Grochowska kl. 2d            

Michał Matela kl. 2d                   

Agnieszka Grzybowska kl. 2d       

Joanna Kolan
Olimpiada Wiedzy o Kulturze Popularnej

Finalistka II etapu:     Gracjanna Balcerak kl. 1d

Joanna Kolan
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Etap rejonowy - wyróżnienie:                  

Monika Kuziemska kl. 1d

Joanna Kolan
Wojewódzki Konkurs Czytelniczy
II miejsce:                      

Monika Kuziemska kl. 1d
Ewa Lewandowska
Międzyszkolny konkurs fotograficzny ?Pocztówka z wakacji?

I miejsce:                     

Wiktoria Wiesiołowska kl. 2d                         

II miejsce:                  

Gracjanna Balcerak kl. 1d                                  

III miejsce:                        

Marta Antoniewicz kl. 2 gim.

Beata Nowaczyk
Grażyna Jureko
Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego

Laureatka:                   

Karolina Wachowiak kl. 3 gim.

Anna Stachowiak
Konkurs pięknego czytania
II miejsce:                   

Dominika Gburek kl. 2 gim.
Anna Stachowiak
HISTORIA/
WOS
Olimpiada Historyczna

Udział w etapie okręgowym:

Monika Kuczak kl. 1d

Piotr Łabenda
Olimpiada Wiedzy o Prawie

Udział w etapie okręgowym:

Karolina Spichalska kl. 2a

Piotr Łabenda

Gloria czy vae victis? Zwycięzcy i przegrani w II wojnie światowej

Wyróżnienie:             

Sebastian Sobolewski kl. 2d
Piotr Łabenda
Świętujemy urodziny Kazimierza Wielkiego

II miejsce w kategorii ?Karykatura?:                    

Lidia Sobiech kl. 2d

Piotr Łabenda
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej            ?Polsko kocham Cię?

I miejsce:                  

Agnieszka Kartaszewicz kl. 2d

Sławomir Przybysz
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
Finalista:                          

Michał Gil kl. 2 gim.
Wojciech Śmielecki
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Państwach Unii Europejskiej

II miejsce:                         

zespół z kl. 1 gim.:        

Monika Kuczborska, Kinga Kasak, Milena Chróśniak

Wojciech Śmielecki
RELIGIA
XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej
Finalistka:
Zuzanna Żurawska kl. 2a
Leszek Żuchowski
XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Finalistka:                        

Dorota Miszker kl. 2a

Leszek Żuchowski
 
V Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej
II miejsce:                     

Zuzanna Poćwiardowska kl. 2d
Leszek Żuchowski
BIOLOGIA

Olimpiada Biologiczna

Udział w etapie okręgowym:                      

Natalia Łudzińska kl. 2a                            

Patrycja Nowakowska kl. 2a

Dominika Kotapka kl. 2a

Małgorzata Zenelt

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Laureatka:                             

Agata Sikorska kl. 3 gim.
  
Danuta Matczak

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

I miejsce:                         

Natalia Ankiewicz kl. 3 gim.

Wyróżnienie:                 

Wiktor Łukaszewski kl. 2 gim.

Danuta Matczak

XII Edycja Zawodów Przyrodniczych ,,Eko-Prezenter 2013??

I miejsce:                         

Wiktor Łukaszewski kl. 2 gim.

Danuta Matczak

XX Miejski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej pt. ,,Segregujesz-zyskujesz?

Wyróżnienie:                   

Kinga Potapenko kl. 1 gim.                                  

Wyróżnienia:                    

Sylwia Kapuścińska kl. 1 gim.                    

Marta Stanula kl. 1 gim.

Danuta Matczak

Konkurs ,,Żyj, nie ulegaj, walcz??

I miejsce w kategorii ?Film?:                                       

Cyprian Chmielewski kl. 2 gim i Krystian Kwidzyński kl. 2 gim.                      

Wyróżnienie w kategorii ?Muzyka?:                 

Marcelina Banaszewska kl. 2 gim. i Patrycja Klimkowska kl. 2 gim.

Danuta Matczak
CHEMIA

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej ,,Wygraj indeks?

Finaliści:                           

Angelika Białecka kl. 3a            

Maciej Chmielarski kl. 3a             

Paulina Strzyżewska kl. 3a            

Alina Domańska

Miejski Konkurs ?Śladami Łukasiewicza? 

 
 

                                                      

Wyróżnienie za prezentację multimedialną:                    

Damian Witkowski kl. 3 gim.

II miejsce:                    

Krzesimir Zastępowski kl. 3 gim.                       

Wyróżnienie w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu:                    

Kamil Szubert kl. 3 gim.                                              

Teresa Uklejewska
 

Konkurs,, Żyj, nie ulegaj, walcz??

Wyróżnienie w kategorii plastycznej:                    

Natalia Kontkowska kl. 2e

Teresa Uklejewska
GEOGRAFIA

XXXIX Okręgowa Olimpiada Geograficzna                  

Finalistka:

Natalia Szkredka kl. 2f
                               
Marian Konicz

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

 

Laureaci:                                 

Kamil Szubert kl.3gim.                                           

Maria Dziarnowska kl.3gim.                                           

Kacper Lech

kl. gim.                                            Adrian Jażdżewski

kl. 2 gim.            

Finalistka:                         

Alicja Wuttke kl. 2 gim.

Krzysztof Chabasiński

Zadania Matematyczne w Geografii

III miejsce:                       

Wiktor Łukaszewski kl. 2 gim.

Krzysztof Chabasiński
JĘZYK ANGIELSKI
Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy

Udział w etapie ogólnopolskim:


Magdalena Przybyszewska   kl. 1d

Sławomir Wandycz

Międzynarodowy konkurs ?Project Logo?
(w ramach projektu COMENIUS)

I miejsce:
Roksana Wegner   kl. 2a

Marika Tokarska
Beata Nowaczyk
Beata Kołodziejska

Wojewódzki konkurs fotograficzny ?Europa
w obiektywie?

I miejsce:

Lidia Sobiech kl. 2d

Marika Tokarska

II Regionalny Konkurs Muzyki i Poezji w Języku Angielskim ?Music Zone?

Finalistka:
Roksana Wegner kl. 2a

Iwona Ziębicka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego dla Gimnazjów

Finaliści:
Marcin Dąbrowski kl. 3 gim.

Maciej Hałupka kl. 3 gim.

Udział w etapie rejonowym:


Monika Kuczborska kl. 1 gim. Karolina Wachowiak kl. 3gim.

Marta Bitner kl. 3 gim.

Monika Czyżewska kl. 3 gim.
Joanna Nijak kl. 3 gim.
Ewa Niewiadomska

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

I miejsce:

Monika Kuczborska kl. 1 gim. Finaliści:

Karolina Wachowiak kl. 3 gim. Marcin Dąbrowski kl. 3 gim.
Marta Bitner kl. 3 gim.

Ewa Niewiadomska

Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki ?Katoliada Językowa?

II miejsce:


Marcelina Bociek kl. 2 gim.

Beata Leszczyńska
 

VI Międzyszkolny konkurs filmowy ?Moviegoers ?
The Twilight Saga?

II miejsce:

Alicja Wuttke kl. 2 gim.       

III miejsce:
Marta Bitner kl. 3 gim.

Finaliści:
Damian Witkowski kl. 3 gim.
Kacper Lech kl. 3 gim. Karolina Wachowiak kl. 3gim.

Beata Leszczyńska
Ewa Niewiadomska
 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ?Na podbój Australii?

Finaliści:

Maciej Hałupka kl. 3 gim.
Kamil Szubert kl. 3 gim.
Krzesimir Zastępowski kl. 3 gim.
Szymon Kostkowski kl. 3 gim.

Ewa Niewiadomska
 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ?School Warning and Instruction Signs? (?Szkolne znaki ostrzegawczo-informacyjne?)

Wyróżnienie:


Sylwia Kapuścińska i Weroniki Luba kl. 1 gim.

Joanna Zalewska
 
Międzyszkolny Konkurs Językowy ?Advert is funny?

Wyróżnienia:


Natalia Kulas kl. 1 gim.
Emilia Malak kl. 1 gim.
Nicole Drzewiecka  kl. 1 gim.

Joanna Zalewska
JĘZYK NIEMIECKI

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego dla Gimnazjów

Udział w etapie rejonowym:


Krzesimir Zastępowski

kl. 3 gim.

 
Paweł Romanowski

Międzyszkolny Konkurs
Języka Niemieckiego ?Świat wokół nas? (?Die Welt um uns herum?)

Finaliści:

Krzesimir Zastępowski 

kl. 3 gim.                           Magdalena Grzesiewska

kl. 3 gim. 

Kacper Lech kl. 3 gim.

Magdalena Izdebska kl. 2 gim.

Paweł Romanowski

Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z Języka Niemieckiego dla Gimnazjum

Finaliści:

Magdalena Izdebska kl. 2 gim.
Maria Marzec kl. 2 gim.
Joanna Wąsik kl. 2 gim.
Magdalena Grzesiewska

kl. 3 gim.

Paweł Romanowski

Ogólnopolski Konkurs
z Języka Niemieckiego

,,Pokaż nam język?

Udział w półfinale regionalnym:

Jana Ćwierdzińska kl. 1d

Paweł Romanowski
JĘZYK FRANCUSKI

II Międzyszkolny konkurs o frankofońskich tradycjach - kapelusz katarzynkowy

Wyróżnienie:

Paulina Bernacka kl. 1 gim.
Milena Chróśniak kl. 1 gim.
Karolina Matusiak kl. 1 gim.
Aleksandra Parzęcka kl. 1 gim.
Anastazja Płaszczykowska kl. 2 gim.
Maciej Śmielecki kl. 2 gim.
Alicja Wuttke kl. 2 gim.

Katarzyna Jędrzejczyk

MATEMATYKA

I Międzyszkolne Drużynowe Rozgrywki Matlog dla uczniów liceum

I miejsce:                      

Zuzanna Błażejewska

Adrian Pachowicz kl. 3e

Anna Wnęk

I Międzyszkolne Drużynowe Rozgrywki Matlog dla uczniów gimnazjum

II miejsce:                

Małgorzata Izdebska i Aleksandra Tylicka kl. 2 gim.

Arkadiusz Czapiewski

Liga zadaniowa
III miejsce:                      

Michał Gil kl. 2 gim.

Arkadiusz Czapiewski

FIZYKA

Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny ?Lwiątko? dla uczniów liceum

Wyróżnienie:                  

Patryk Brodziński kl. 3e
Danuta Podlaszewska

Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny ?Lwiątko? dla uczniów gimnazjum

Wyróżnienie:              

Krzesimir Zastępowski

kl. 3 gim.

Elżbieta Szmelter
Przedmiotowy Konkurs Kuratoryjny z Fizyki

Laureat:                            

Maciej Hałupka kl. 3 gim.

Elżbieta Szmelter

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny na referat z zakresu Astronomii i Astronautyki

Udział w etapie rejonowym:

Konrad Łepek kl. 2f

Elżbieta Szmelter
XIII Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Udział w etapie rejonowym:

Patryk Brodziński kl. 3e

Michał Bartylak kl. 3e      

Anna Matuszak kl. 2e

Danuta Podlaszewska

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates