Filtr
  • Turniej na Wyspie Młyńskiej

     

    Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
    im. Kazimierza Wielkiego
    w Bydgoszczy

    zaprasza

    KORFBALL NA WYSPIE MŁYŃSKIEJ


    realizowany  w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego
    w dniu 29.05.2013r. godz. 10.00 - 13.00 (teren zielony wyspy)

    W programie:

    • wspólny trening korfballowy
    • pokazowy mecz 
    • mini turniej dla nowych drużyn o Puchar Dyrektora IV LO
    • mecz zwycięskiej drużyny z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych    SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

    Patronat honorowy:

     zwiazek

    Polski Związek Korfballu

     

  • Święto Gimnazjalisty

    projekt6 maja 2013 r. śmiało możemy nazwać Świętem Gimnazjalisty. Uczniowie klasy 2 gimnazjum mieli okazję zaprezentować owoce swojej wielomiesięcznej pracy wykonanej w zespołach pod opieką swoich nauczycieli. W ramach projektów edukacyjnych przedstawiono następujące tematy:

    - Sztuka uliczna jako element podnoszący atrakcyjność miasta. (Patrycja Klimkowska, Marcelina Bociek, Marcelina Banaszewska, Joanna Wąsik, opiekun ? Pan Krzysztof Pałuczak)
    - Wizerunek Bydgoszczy na tle innych miast. (Anastazja Błaszczykowska, Julia Malaka, Weronika Kin, opiekun ? Pan Krzysztof Pałuczak)
    - Dlaczego Polacy emigrują? (Małgorzata Izdebska, Aleksandra Tylicka, Maria Marzec, opiekun ? Pan Krzysztof Pałuczak)
    - Bydgoszcz ? miejsce magiczne. (Adrianna Kędzierska, Monika Kodan, Izabela Glazik, opiekun ? Pani Anna Stachowiak)
    - Romeo i Julia XXI wieku. (Cyprian Chmielewski, Kacper Zdunek, Kamil Ringel, Adrian Jażdżewski, opiekun - Pani Anna Stachowiak)
    - Ewolucja broni palnej w dziejach wojskowości. (Tymoteusz Brzeziński, Krystian Kwidziński, Michał Gil, Radosław Wolski, Adam Leik, Wiktor Łukaszewski, opiekun ? Pan Wojciech Śmielecki)
    W projektach przeprowadzonych w bardzo urozmaicony sposób uczniowie sprawdzili swoje umiejętności przemawiania i prezentacji. Na szczególne uznanie zasłużyły wystąpienia, wktórych został nawiązany kontakt ze słuchaczami, które zaciekawiły swoją niekiedy trudną tematyką np. Ewolucja broni palnej w dziejach wojskowości, przedstawiły złożoność problemu np. Dlaczego Polacy emigrują? i ciekawe wyniki badań ankietowych np. Wizerunek Bydgoszczy na tle innych miast, Sztuka uliczna jako element podnoszący atrakcyjność miasta. Projektem, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem był film Romeo i Julia XXI wieku.
    Nie zapomnijmy również o prezentacjach: Kuchnia brytyjska ? przykłady potraw i przepisów.(Dominika Gburek, Magdalena Nowak, Natalia Lewandowska, Maciej Śmielecki , opiekun ? Pani Beata Leszczyńska), a także Czy wiesz co jesz?(Alicja Wuttke, Marta Antoniewicz, Karolina Lipińska, opiekun ? Pani Danuta Matczak), które dały możliwość skosztowania wyrobów uczniów i przyczyniły się do promowania szkoły podczas Drzwi Otwartych ZSO nr 4 w dniu 6 kwietnia 2013 r.
    Serdecznie gratulujemy zespołom prezentującym projekty, opiekunom i wytrwałej publiczności!
    Joanna Zalewska
    Ewa Niewiadomska
    Beata Leszczyńska

     

  • Kaziki 2013
    Piotr Grabowski

  • Comenius świetny jest

      W dniach 19.10 ? 26.10.2012r. realizując kolejny moduł  programu Comenius byliśmy gośćmi naszych hiszpańskich partnerów ze szkoły w Campillo de Areas. Różnorodność programu mile nas zaskoczyła pod każdym względem.

      Andaluzja pokazała swoje różne oblicza-to kapryśne, bo przez większość naszego pobytu padał deszcz i to zachwycające - wspaniałymi widokami (palmy, góry) i zabytkami (np.Alhambra). Rozczuliła nas życzliwością mieszkańców, którzy starali się pokazać nam jak najwięcej, stwarzając przy tym przyjacielską atmosferę.

      Poznaliśmy zwyczaje, tradycje i kulturę tamtego regionu Europy. Smakowaliśmy potrawy hiszpańskiej kuchni, w której dominują owoce, ryby i inne stworzenia morskie. Częstowano nas kalmarami, langustami, krewetkami, małżami, palce lizać? Na talerzu zaskoczyły nas też rekiny oraz nieznane nam wcześniej w smaku witalne organy byka J raczej nie do podania na niedzielnym obiadku u babci?

     

    wyjazd.jpg

     

     

      Braliśmy udział w tradycyjnym festynie w Jaén ? profesjonalistów obowiązywały stroje flamenco, niewtajemniczonych to co było akurat pod ręką lub w walizce.

      Graliśmy w padel (w skrócie to mix tenisa i squasha) z różnym skutkiem. Oporni odpadli już w eliminacjach? Mieliśmy też godną reprezentację, która dzielnie broniła honoru naszego kraju. Było zabawnie, ale w mistrzostwach raczej nie wystąpimy.

      Byliśmy w fabryce oliwy, bo ten region to wielka zielona fabryka, a bogactwo każdego mieszkańca przelicza się na ilość posiadanych drzewek oliwnych, które są symbolem kraju.

      Oglądaliśmy szkołę w Campillo. Zaskoczyło nas, że wszystkie lekcje prowadzone są w bardzo małych grupach (8-12 osób)!!!!. W zajęciach artystyczno-plastycznych brało udział aż dwóch uczniów i nauczyciel prowadzący. Jednak nauka to nie wszystko, tak jak u nas w trakcie przerw oblegany jest sklepik szkolny zdominowany przez słodycze i kawę.

      Odwiedziliśmy Science Park w Granadzie, gdzie zrobiliśmy powtórkę z biologii, chemii, fizyki i innych przedmiotów, bo nauka jest u nas na pierwszym miejscu (zawsze i wszędzie).

      Każda sytuacja była sprawdzianem umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim, niemieckim i nie tylko?..

    Wróciliśmy pełni wrażeń!!!

      W programie uczestniczyli: Paula Lipska, Nina Jagodzińska, Magdalena Wieruszewska, Katarzyna Herbut, Paulina Kulczyk, Dominika Prill, Natalia Szkredka, Martyna Książkiewicz, Lidia Sobiech.

      Nad całością czuwali: p. Marika Tokarska, p. Beata Kołodziejska, p. Beata Nowaczyk, p. Marian Konicz.

      Gdzie byliśmy i co robiliśmy można zobaczyć odwiedzając galerię zdjęć oraz stronę: GALERIA

                                                                                                                          Hasta!
     

     

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates