IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy świętowało w sobotę 60-lecie istnienia

Utworzono: wtorek, 01, październik 2013 Gazeta Wyborcza /dyz/

 

  Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 9 mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Lotników 1). Na uroczystość przyjechało ponad 130 absolwentów. Wśród nich byli m.in. poseł Janusz Zemke, polityk, wiceminister obrony narodowej w latach 2001-2005 i wieloletni poseł na Sejm RP, na liście znanych absolwentów szkoły są także Stefan Pastuszewski, polityk, poseł na Sejm RP I kadencji w latach 1991-1993 oraz Tomasz Zaboklicki, prezes bydgoskiej PESY. Między godz. 11 a 14 absolwenci mieli okazję spotkać się z byłymi i obecnymi nauczycielami IV LO oraz zwiedzić budynek szkoły przy ul. Stawowej. Gmach z okazji uroczystości został specjalnie przystrojony.

 

bal

- Wyłożyliśmy nasze kroniki, archiwalne zdjęcia - informuje Joanna Zalewska, współorganizatorka uroczystości jubileuszowych, nauczycielka języka angielskiego. - Chętni mogą zajrzeć do dzienników i przypomnieć sobie, jakie oceny otrzymywali z poszczególnych przedmiotów - mówi Zalewska .

   W szkole były łzy radości, uściski i wspomnienia licealnych czasów. Po południu zaproszeni goście, nauczyciele z "czwórki" i absolwenci uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach w Kinoteatrze Adria. Jubileusz zwieńczył bal w hotelu Słoneczny Młyn.

źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ. Wkrótce również relacja fotograficzna w Galerii na stronie szkoły.

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates