Filtr
  • Egzaminy poprawkowe

    Egzaminy poprawkowe

    JĘZYK POLSKI  

           -   25 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 206

    MATEMATYKA

            -   26 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 206

      Pisemny egzamin maturalny z matematyki

    w terminie poprawkowym

    25 sierpnia 2015; godz. 9:00; sala 208

     

     

  • Biwak integracyjny pierwszych klas
  • Podziękowania

    logo male
    Gorące podziękowania składamy wszystkim uczestnikom obchodów Jubileuszu 60-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego: absolwentom, nauczycielom dawniej i obecnie pracującym, nauczycielom emerytom, uczniom i obsłudze szkoły oraz instytucjom i szkołom współpracującym.

    Podziękowania również kierujemy do firm i mediów, które wsparły nasze przygotowania do tych uroczystych chwil.

     

    Dziękujemy za spotkanie, wspomnienia, wzruszenia i wspólną zabawę.

    Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu!

    Zespół ds. Organizacji Jubileuszu 60-lecia IV LO

  • IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy świętowało w sobotę 60-lecie istnienia

     

      Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godz. 9 mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Lotników 1). Na uroczystość przyjechało ponad 130 absolwentów. Wśród nich byli m.in. poseł Janusz Zemke, polityk, wiceminister obrony narodowej w latach 2001-2005 i wieloletni poseł na Sejm RP, na liście znanych absolwentów szkoły są także Stefan Pastuszewski, polityk, poseł na Sejm RP I kadencji w latach 1991-1993 oraz Tomasz Zaboklicki, prezes bydgoskiej PESY. Między godz. 11 a 14 absolwenci mieli okazję spotkać się z byłymi i obecnymi nauczycielami IV LO oraz zwiedzić budynek szkoły przy ul. Stawowej. Gmach z okazji uroczystości został specjalnie przystrojony.

     

    bal

    - Wyłożyliśmy nasze kroniki, archiwalne zdjęcia - informuje Joanna Zalewska, współorganizatorka uroczystości jubileuszowych, nauczycielka języka angielskiego. - Chętni mogą zajrzeć do dzienników i przypomnieć sobie, jakie oceny otrzymywali z poszczególnych przedmiotów - mówi Zalewska .

       W szkole były łzy radości, uściski i wspomnienia licealnych czasów. Po południu zaproszeni goście, nauczyciele z "czwórki" i absolwenci uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach w Kinoteatrze Adria. Jubileusz zwieńczył bal w hotelu Słoneczny Młyn.

    źródło: Gazeta Wyborcza

    Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ. Wkrótce również relacja fotograficzna w Galerii na stronie szkoły.

  • IV edycja projektu stypendialnego ?Zdolni na start?


       Uprzejmie informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    w Toruniu rozpoczął czwartą edycję projektu stypendialnego ?Zdolni na start?.
     
    zdolni
     
      Stypendia otrzyma 330 uczniów, którzy spełnią warunki do jego przyznania określone w regulaminie i otrzymają najwyższą liczbę punktów rankingowych. Wnioski należy wypełnić do 20 września 2013 roku, wg. instrukcji zawartej na stronie ZDOLNI NA START . Na powyższej stronie internetowej znajduje się także regulamin przyznawania stypendiów. Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny ? Agata Frątczak.

     

  • Ogłoszenie

    comenius
     
     
    Chcesz poznać nowych kolegów
    i nawiązać nowe kontakty
    Jesteś ciekawy nowych miejsc
    i nowych doświadczeń
    Chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe
     
    Ta propozycja jest dla Ciebie!
     
    Zebranie organizacyjno ? informacyjne odbędzie się w czwartek 5.09.2013r. o godz. 14.30 w sali 27
  • Powitanie pierwszoklasistów

     

    uscisk  Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego i Gimnazjum nr 48!
     
      Dziękujemy za wybranie naszych szkół. W tym roku aż 217 absolwentów gimnazjów złożyło podania do IV LO. Jest to rekordowa liczba. Dla porównania do I LO wpłynęło 168 podań, II LO ? 141 podań, III LO ? 130 podań, IV LO ? 217 podań, V LO ? 95 podań, VI LO ? 275 podań, VII LO ? 130 podań, VIII LO ? 205 podań, IX LO ? 125 podań.
     
      W roku szkolnym 2013/2014 naukę w IV LO rozpocznie 131 uczniów. Do klasy Ia? biologiczno-chemicznej przyjęliśmy 34 uczniów, do klasyIb ? przyrodniczo-turystycznej -  32 uczniów, do klasy Ic ? matematyczno-fizycznej - 32 uczniów i klasy Id ? humanistyczno-kulturoznawczej ? 33 uczniów.
     
    Wychowawcami klas pierwszych zostali:
     
    Klasa Ia ? Pani Alina Domańska
    Klasa Ib ? Pan Marian Konicz
    Klasa Ic ? Pani Hanna Tylicka
    Klasa Id ? Pani Bogumiła Myszkowska
    Klasa I gim. ? Pan Jerzy Piszcz
     
    Witamy i trzymamy za Was kciuki!
     
  • Maturzyści Czwórki w czołówce

     

      IV LO zajęło III miejsce w rankingu bydgoskich liceów, przygotowanym przez ?Express Bydgoski? (artykuł p. Katarzyny Słomskiej ?Matura na wysoki procent?, 02.09.2013). Ranking został oparty na wynikach matur pisemnych z przedmiotów podstawowych, opublikowanych przez OKE w Gdańsku.

     


     

    Średnia szkoły: 77,73%

    Język polski: 67,5%

    Matematyka: 79,8%

    Język angielski: 85,9%

     


     

    Gratulujemy!

     

  • Jubileusz

    Drogi Absolwencie!

    Jubileusz 60 ? lecia IV LO w Bydgoszczy już 21.09.2013!!!

    Trwają ostatnie zapisy. Nie czekaj! To my czekamy na Ciebie!

     

    Zaproszenia dla osób, które zadeklarowały uczestnictwo w uroczystościach i uiściły opłatę, będą wydawane w dniu jubileuszu w IV LO, Kinoteatrze Adria i w Hotelu "Słoneczny Młyn".

     


    TUTAJ możesz wypełnić zgłoszenie i przejrzeć listę osób, które już biorą udział w obchodach


     

  • Pomoc materialna dla uczniów

     

    Informujemy, że o pomoc socjalną w formie stypendiów szkolnych ubiegać się mogą wszyscy uczniowie, w rodzinach których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, które wynosi obecnie 456 zł netto.

    Wnioski należy składać do dnia 15 września w odpowiednim do miejsca zamieszkania urzędzie miasta/gminy, skąd też można właściwy druk wniosku.

    Uczniowie zamieszkali w Bydgoszczy mogą składać wnioski w szkole, do 13 września do godz.10.00. Druki wniosków znajdują się w sekretariacie szkoły oraz można je pobrać z naszej strony:

    - wniosek

    - załącznik do wniosku

  • ?Wyprawka szkolna? 2013/2014

     

    Podobnie jak w poprzednich latach, również w nadchodzącym roku szkolnym realizowany będzie Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, którego celem jest dofinansowanie zakupu podręczników.

    Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy nr 466/2013 z dnia 22 lipca 2013 r. istnieje możliwość składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników w 2013 roku w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna”. Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do dnia 6 września, do godziny 10.00.
     

    Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz można je pobrać z naszej strony:

    - wniosek

    - załącznik do wniosku

  • WAKACJE

     

    wakacje

     

  • Kiermasz używanych podręczników


     ksiazki

      W dniach 24.06 ? 27.06.2013r. w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Będziecie mieli  okazję, aby sprzedać podręczniki młodszym koleżankom  i kolegom lub nabyć książki od uczniów klas starszych.

      Każdy kto chce sprzedać swoje podręczniki może je przynieść do biblioteki ? muszą być podpisane i wycenione. Przyjmowane będą jedynie podręczniki zgodne ze szkolnym zestawem podręczników, który  jest dostępny na stronie internetowej naszej szkoły.

      W nowym roku szkolnym kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniach od 3 do 6 września w godzinach od 8.30 do 12.00

     

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates