Nauczyciele pracujący w IV Liceum Ogólnokształcącym w latach 1954-2003


Religia
ks. Alojzy Andrzejewski 1956-57
ks. Leszek Sobieralski 1990-98
ks. Marek Lewandowski- 1990-91
ks. Ryszard Olbiński- 1991-92
Leszek Żuchowski 1992-2003
ks. Zbigniew Ciorkowski 1992-93
ks. Jerzy Poznań 1993-95
Mariola Skowrońska- 1995-2003
ks. Tadeusz Putz 1997-99
Mirosław Barczewski 1997-2003
ks. Waldemar Mazur 1999-2003
ks. Krzysztof Stawski 2000-2003

Etyka i filozofia:
Kazimiera Kostecka 1960-61
Julia Masana 1961-65
Andrzej Papuziński 1989-90
Jarosław Zyskowski 1992-93
Krzysztof Kalka 1993-97
Piotr Maćkowiak- 2000-2003

Język polski, teoria literatury:
Jan Gułajski 1954-62
Stanisław Gwiazdowski 1954- 1961
Mieczysław Hojan 1957-59
Krystyna Dahlke 1961-62
Ludomira Rakowicz 1961-64
Marta Szczepaniak 1962-80
Teresa Kubiak 1962- 67
Hanna Wiśnicka 1963-70
Elżbieta Purzycka 1965-68
Helena Koza 1968-70
Maria Wilczyńska 1969-73
Ewa Piechocka 1970-91
Danuta Przybylska 1970-71 1984-86
Renata Pawlak 1971-75
Emilia Mrozek 1971-91
Łucja Żuchowska 1971-73
Janina Sawilska 1974-92
Małgorzata Salamon 1975-85
Grażyna Jureko- 1985-2003
Krzysztof  Myszkowski 1987-2003
Joanna Kolan- 1990-96, 1998-2003
Joanna Nadolska 1991-95
Jerzy Piszcz 1991-2003
Ewa Lewandowska 1992-2003
Krystyna Wojcieszak 1995-98
Katarzyna Narojczyk- 1995-2003
Teresa Pellegrini- 1995- 96
Małgorzata Nieznańska 1997-98

Język rosyjski

Elżbieta Krycińska 1954-55
Anastazja Kozij 1955- 56
Koziejowicz 1955-56
Teresa Rybczyńska 1956-62
Aleksander Stajkowski 1959-61
Danuta Sobiepańska 1961-63
Aleksander Wojakiewicz 1962-68
Janina Zapart 1963-67
Janina Wacław 1967-71
Halina Omiecińska 1968-69
Regina Kozłowska 1968-73
Halina Pawelec 1969-70
Alicja Pietrusińska- Stanisławska 1970-73
Urszula Gurzyńska 1970- 73
Urszula Zaręba 1971-75
Danuta Margańska 1973-74
Irena Werstak- Tomasik 1973- 2002
Barbara Rafalska- Bator 1974-76
Danuta Skrzypek- Kwiecień 1975-76 1979-83
Wacława Kucharska  1976-79
Krystyna Kisielewska 1976-77
Hanna Jatkowska- Czarkowska 1976-2003
Mieczysław Zamiar 1976-77, 1979-80
Kwiatkowska 1976-77
Anna Wiśniewska 1980-88
Daria Cisek 1982-83
Eligia Gawin 1982-83
Gabriela Łoś 1982-83
Sabina Wiśniewska 1983-2003
Zofia Saternus 1990-95
Alicja Ceraficka 1992-95

Język niemiecki:
Włodzimierz Mikulski 1955-84
Irena Andrejew 1961-65
Waldemar Kurz 1965-73
Irena Taranowa 1969- 82, 1984- 85, 1987-88, 1990-91
Zofia Hawryluk 1973-92
Felicja Paluchowska- Pławska- 1977- 85 1988-2003
Rzeszut 1978-79
Zygmunt Binkowski 1979-80
Woźniak 1979-80
Teresa Kamenc 1981-82
Ewa Witkowska 1982-94
Zbigniew Klain 1983-87
Grzegorz Mrzygłocki 1991-2003
Beata Jarząbek 1992-95
Magdalena Terlikiewicz 1992-93
Katarzyna Matuszewska 1993-94
Stefania Biernacka  1993-94
Dietmar Herz 1993-95
Aleksandra Krzyżyńska 1994 -95
Paweł Romanowski- 1994-2003
Joanna Kin 1995-2003
Wiesław Gajewski- 1995-96
Heinz Jurgen Lochau 1996-97
Agnieszka Pogiel- 1998-99
Teresa Fryckowska 1998-99

Język angielski:
Janina Zielińska 1954-60
Maria Świerczewska 1960-63
Leonard Vogt 1963-67
Wanda Sobczak 1967-72
Urszula Ziętkiewicz 1968-69
Irena Taranowa 1969- 82 1984-85,
Kowalska 1970-71
Małgorzata Wawrzyńska 1985-86
Grażyna Wilczyńska 1986- 2003
Roman Trzciński- 1985- 93
Małgorzata Kubińska 1991-94
Jacek Konopka 1991-92
Everett Concklin 1991-92
Caroll de George 1992-93
Alicja Ceraficka 1992-95
Maj Fischer 1992-94
Iwona Ziębicka 1993-2003
Joanna Starzyńska- Zalewska 1993-2003
Joanna Zataj 1993-94
James Garriock 1994-95, 1998-99
Mary Garriock- 1994-95
Ewa Niewiadomska- 1994-2003
Susan Yelich 1995-98
Joan Sheffield- 1995-96
Brian Sheffield- 1995-96
Maria Styga 1996-97
Marzena Orzechowska- 1996-97
Beata Leszczyńska- 1996-2003
Marika Tokarska- Żarna 1996-2003
Adam Wójcicki- 1997-2003
Paul Kochmanski 1998-99
Tavish Mc Donell 1998-99
Bryan Ross 1998-2001
Sławomir Wandycz 1999-2003


Język francuski:
Stanisław Zontek 1954-63
Maria Sidorkiewicz 1962-68
Maria Miller 1962-64
Jadwiga Winiarska- Kaczmarczyk 1968-77
Janina Wacław 1970-79
Krystyna Pawłowska 1972-73
Tadeusz Kuczun 1973-98
Jadwiga Wojtylak 1980-81
Katarzyna Jędrzejczyk 1998-2003


Język włoski:
Violetta Ciastek 1992-2003
Anna Urbanowska 1998-99
Joanna Wojciechowska 1999-2000

Język łaciński:
Maria Sidorkiewicz 1964-65
Izabela Pizarska 1979-81
Ewa Wyszkowska 1980-85


Historia, wiedza o społeczeństwie:
Julia Masana 1954 - 73
Teresa Rybczyńska 1956-62
Zofia Lewkow- 1962-64
Teresa Hojan 1962-63
Edmund Fryckowski 1967-69
Janina Łaban 1969-79
Klara Tyburek 1970-82, 1984-85
Halina Sitarek 1973-75
Stefan Tykwiński 1975-78
Gertruda Perschon- Makus 1963-70
Jadwiga Pankowska- Ślifierz 1979- 2003
Janina Kuziemska- 1980-90
Emilia Maczkowska 1980-2003
Helena Błaszkiewicz 1981-82
Janusz Rulka 1982-83
Barbara Derech- 1983-86
Lucjan Wiśniewski 1983-84
Wera Gutowska 1985- 1998
Marian Guździoł 1986-95
Aleksander Remidowski 1990-91
Paweł Gąsiorowski 1992-2003
Wojciech Śmielecki 1998-2003
 Piotr Maćkowiak 2001-2002

Matematyka:
Wacław Andrzejewicz 1954-55
Wincenty Gutowski 1955-62
Wiesław Urbański 1955-60
Alina Lewandowska –1960-66
Julia Karmowska- Januszewska 1962-64
Hanna Urbańska 1962-70
Ewa Nowakowska- Prylińska 1964-96
Wirginia Wawrzyniak 1969-71
Zofia Musiał 1970-74
Franciszka Pujszo 1971-75
Teresa Grajoszek- Arceusz 1973-75
Klara Ostrzycka 1974 -91
Halina Lassak 1975-2003
Ślęzak 1975-76
Franciszka Wegner 1975-76
Janina Antczak 1976-2002
Bunda 1976-78
Włądysław Wrona 1985-87
Bogumił Nowicki 1989-90
Hanna Tylicka 1990-2003
Piotr Rakowski 1991-95
Magdalena Goltz- Kwaśniewska 1991-99, 2001-2003
Szmagalska 1993-95
Mariusz Blank- 1994-95
Halina Kwiatkowska- 1995- 2003
Danuta Krupecka 1997-99
Krzysztof Pindelski- 1997-99
Alicja Sobaś 2001-2003

Biologia, higiena:
Kazimiera Zujewska 1956-74
Kujawska 1958-59
Głowaczewska 1960-61
Klujewska 1962-63
Barbara Malina 1963-71
Danuta Sperkowska 1970- 87
Zygmunt Bruch 1970-80
Henryk Kopczyński 1972-73
Krystyna Golińska- Wisniewska 1973-83
Barbara Kempińska 1973-74
Anna Łoś 1979-80
Motylewska 1979-84
Elżbieta Konieczna 1982-83
Marianna Gruss 1982-83
Ewa Hawryluk- 1983-2003
Henryk Wiśniewski- 1984- 91
Bożena Hrycenko 1985-86
Danuta Matczak 1986-2003
Mirosława Musiał- 1987-89
Ewa Sikorska 1989-91
Małgorzata Zenelt 1991-2003
Jacek Południak 1992-94
Teresa Gulińska- Uklejewska 1993-2003
Agnieszka Łysio 1994-96
Agnieszka Kabat- 1994-95

Geografia, astronomia:
Bronisław Sokołowski 1954 -55
Franciszek Pawłowski 1955-57, 1960-73
Jadwiga Nowicka 1957-58
Grażyna Zimnicka 1958-59
Agenor Łomowski 1959-61
Barbara Kaja 1964-81 1983-85
Joanna Skonieczna 1973-99
Marian Konicz 1991-2003
Małgorzata Rechlewska 2000-2003

Fizyka, astronomia:
Tadeusz Riemer 1954-55
Wiesław Urbański 1955-60
Krystyna Fabisiak 1957-61
Jerzy Różyczka 1959-62
Liliana Sygnecka- Kubiak 1961-69
Julia Karmowska- Januszewska 1962-64
Władysław Kur 1962-65
Hanna Józefiak 1962-63
Bolesław Stefanek 1962-63
Zygmunt Krawczyk 1963-66
Danuta Kotzbach 1963-65
Danuta Pawlak 1965-66
Anna Rolirad 1966-69
Maria Remisiewicz 1966-69
Maria Przybylska 1967- 82, 1984- 90
Maria Stawska 1969-70
Henryk Busse 1969-95
Maria Wróbel 1969-70
Maria Chilicka 1970-74
Jadwiga Magierowska 1970-80
Halina Sigurska 1974-75
Kazimierz Ciżkowicz 1975-86
Maria Matyniak 1979-81
Jacek Pelczarski 1979-80
Jerzy Jamiałkowski 1982-84
Alicja Jodko- Watyna 1982-83
Romuald Pawlaczyk 1983-86
Romuald Filipowski 1984 -85
Anna Zuba-  1986- 91
Zdzisław Wojciechowski 1987-88
Anna Muchowska 1988-91
Danuta Damska- Podlaszewska 1988-2003
Grzegorz F. Wojewoda 1991-2003
Elżbieta Szmelter 1991- 2003
Tomasz Kocikowski- 1998-2001

Chemia:
Wacław Andrzejewicz 1954-55
Włodzimierz Mikulski 1955-84
Krystyna Fabisiak 1957-61
Stanisława Rabczewska 1959-60
Liliana Sygnecka- Kubiak 1961-69
Barbara Malina 1963- 71
Danuta Kotzbach 1963-65
Anna Rolirad 1966-69
Grodecka 1967-68
Urszula Lisiak 1969- 74, 1978-91, 1995-96
Jadwiga Świtlik- Banach 1969-70
Jadwiga Różyńska 1970-74
Alina Janowska- Motylla 1973-75
Hanna Przekwas- Zamorska 1974 - 2003
Ewa Czapla 1975-79
Bogdana Rękas 1975-2000
Urszula Ścieszyńska 1980-83
Henryk Wiśniewski 1981-82
Jadwiga Różyńska 1984 -85
Alina Zbylut- Domańska 1992-2003
Agnieszka Łysio 1994-96
Jolanta Gizler 2000-2001

W-F:
Krygier 1954-56
Kus 1954-55
Maria Sidorkiewicz 1957-58
Henryk Pietrzak 1957-61
Elżbieta Krycińska 1958-59
Aleksandra Szymkowiak 1959-78
Bronisław Mroczyński 1961-65
Teresa Hulka 1963-64
Janusz Kijewski 1964-65
Ryszard Stamm 1965-88
Renata Gniłka 1970-90, 1992-2002
Halina Braun 1974-75
Barbara Filcek 1976-77
Maria Gapińska- Wolsztyńska 1978-87
Edmund Badtke- 1983-84
Zdzisław Gaca- 1987-88
Lidia Szeremeta 1987-2003
Romuald Murawski 1987-88
Andrzej Stosik- 1988-2003
Jadwiga Sarwińska 1990-91
Maria Maciejewska- 1991-2003
Klaudiusz Grabowski 1997- 2003
Beata Kołodziejska 1998-2003
Karolina Gryń- Niewiadomska- 2000-2003
Magdalena Stawowska- 2000-2001

 


Prace ręczne, zajęcia praktyczno- techniczne, wychowanie techniczne:
Łucja Warpińska 1960-81
Łucja Warpińska 1960-81
Witold Dargiewicz 1960-62
Zdzisław Piotrowicz 1962-65
Koczwara 1965-68
Eugeniusz Dobosz 1968-71
Wacław Pyszycki 1968-69
Izabela Rakowska 1969-74
Ewa Mackiewicz 1970-73
Piotr Poschmann 1970-89
Barbara Kosiorkiewicz 1974 –75
Teresa Wernerowska 1975-76
Krystyna Łygan 1977-91
Pawlak 1980-81
Ewa Pajerowska 1987-97
Maciej Perkowski 1997-98

Rysunki, wychowanie plastyczne, historia sztuki:
Gierszewski 1954-57
Hanna Reich 1955-56
Irena Frank 1957-60
Łucja Warpińska 1960-81
Krystyna Łygan 1977-91
Ewa Pajerowska 1987-97
Ewa Wanko 1997-99
Maciej Perkowski 1997-98
Leszek Laudon- 1999-2002

Przysposobienie wojskowe, przysposobienie obronne:
Ludwik Orłowicz 1955-58
Zbigniew Bała 1958-61
Henryk Pohl 1961-62
Henryk Kruszyński 1961-79, 1988-90
Marian Jochmann- 1970-71
Hanna Zaremba 1971-73
Ewa Budziak- Sobieraj 1974 -76, 1979-2003
Mirosława Pierucka 1976-77, 1985-86
Halina Mańkowska 1976-85, 1995-96
Hanna Idziorek 1990-92
Halina Juraszek- 1999-2000

 

Muzyka, wychowanie muzyczne:
Urbaniak 1954-55
Jadwiga Winiarska- Kaczmarczyk 1968-70
Kazimierz Brocki 1969-71
Renata Walińska 1971-75
Grażyna Konieczna 1975-76
Balicka 1976-77
Franciszek Gierszewski- 1986- 89
Joanna Krauze 1989-90
Sławomir Przybysz 1996-2003

 


Informatyka:
Piotr Poschmann – 1989- 2003
Mariusz Blank 1993-96
Krzysztof Pindelski- 1997-2003
Maciej Perkowski 1998-2003


Przysposobienie do życia w rodzinie:
Emilia Mrozek 1976-81
Danuta Sperkowska 1979-80
Joanna Skonieczna 1980-81
Maria Posert 1985-89
Renata Reszelewska 1987-90
Jolanta Kuzman 1988-91
Olga Wojciechowska 2001-2003
Beata Kołodziejska 2001-2003


Pedagogika, psychologia:
Maria Posert 1985-89
Renata Reszelewska 1987-90
Waldemar Biniecki 1989-2000
Ewa Waligórska- 1999-2001
Olga Wojciechowska 2000- 2003
Ludmiła Orłowska Jertic- 2000-2001
Jolanta Majerska- 2000-2002
Iwetta Bil- Grzybowska 2002-2003

Religioznawstwo:
Wera Gutowska 1985- 1998

Wiedza o prawie:
Wojciech Jarzembski (SSW) 1988-90

Ekonomia:
Mieczysław Jaskuła 1989-90
Małgorzata Rechlewska 2001-2003

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates