Artykuły

II Bydgoskie Dni Energii.

Utworzono: piątek, 09, czerwiec 2017 Rafał Klein

W piątek, 2 czerwca 2017 rokuw naszym mieście  odbyły się II Bydgoskie Dni Energii. Podczas ich trwania, rozstrzygnięto konkurs pt.? Uwolnij energię?. W ten ambitny projekt włączyli się również  uczniowie 3 klasy  naszego gimnazjum: Zuzanna Burzyńska, Kuba Cieślak, Cezary Balcerek i Patryk Bońdos.

  Zadanie wymagało dużej dawki kreatywności i zaangażowania. Cieszy nas, że w tak wymagającym konkursie poradzili sobie znakomicie zajmując  2 miejsce. Klasa  przygotowała makietę gospodarstwa domowego wykorzystującego energię pochodzącą z odnawialnych źródeł.

IIBydgoskieDniEnergii

Model domku został wyposażony w prawdziwy panel fotowoltaiczny, którego moc jak się okazało  wystarczyła do naładowania telefonu.

Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży za zajęcie 1 miejsca, gdzie już jako Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 4, okazaliśmy się najlepsi  w konkursie organizowanym przez  Forum Ochrony Środowiska. Spośród wszystkich uczestników test najlepiej napisał Patryk Bońdos (3 gimnazjum), a 3 miejsce zajęła uczennica klasy 1 gimnazjum  -  Natalia Wacławska. Średnia uczniów naszej szkoły wyniosła 23 pkt na możliwe 30 pkt  do zdobycia.  Tematem zmagań była  ekologia i odnawialne źródła energii.

Powyższe sukcesy to dobry prognostyk biorąc pod uwagę, że nasza szkoła weszła  w bieżącym roku szkolnym w projekt ENERGY@SCHOOL. Gratulujemy sukcesów i pracujemy dalej nad kreowaniem ekologicznych postaw w naszej lokalnej społeczności. 

 

 


 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates