Filtr
 • Mikołajkowa Góra Grosza

   

  mgg

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mikołajkowej Góry Grosza. Są one dostępne TUTAJ

 • Szlachetni czwórkowicze


  szlachetna paczka1Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, ze nie jest im obojętny los ludzi będących w trudnej sytuacji i aktywnie włączyli się do zbiórka w ramach akcji ?Szlachetna Paczka". Nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali wspólnie paczki dla dwóch, niezależnych rodzin. Klasy pierwsze działały pod opieką pana Mariana Konicza, zaś pozostali zaangażowani uczniowie przygotowywali paczkę razem z panią Mariką Tokarską i panią Agatą Frątczak. W naszych ?Szlachetnych Paczkach? znalazły się trwałe produkty spożywcze, ubrania, zabawki, książki oraz upominki świąteczne dla wybranych przez nas rodzin. Mamy nadzieję, że nasz drobny gest sprawi, iż świąteczna atmosfera będzie w tych rodzinach bardziej radosna.

   


 • Kartki świąteczne

  Jest taki dzień, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia?

   

  Uczniowie i nauczyciele z grupy Comenius spotkali się po raz kolejny w bibliotece miejskiej na zajęciach plastycznych. Tym razem tematem naszych działań ?artystycznych? była kartka świąteczna.

  kartki2

 • Informacje

   

  19 listopada 2013r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Zgłosiło się sporo kandydatów z wielu szkół ponadgimnazjalnych. Nasza uczennica, Monika Kuziemska, wraz z innymi piętnastoma osobami, uzyskała tytuł młodej radnej. 26 listopada odbyła się oficjalna inauguracja oraz pierwsza sesja w Ratuszu IV Kadencji MRMB. Serdecznie gratulujemy!

  W poniedziałek, 2 grudnia 2013 roku, odbyła się w naszej szkole impreza Mikołajkowa organizowana przez RSU dla dzieci z indywidualnego nauczania z Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego nr 3. Na gości czekało wiele atrakcji, takich jak malowanie Mikołaja na balonach czy przedstawienie przygotowane przez członków samorządu. Na sam koniec każdy otrzymał małą niespodziankę w postaci słodkiego prezentu.

   

 • Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w Szachach

   

  szachyDrużyna gimnazjalna wywalczyła V miejsce w szachowych Mistrzostwach Bydgoszczy  i awansowała do turnieju o Mistrzostwo Województwa, który odbędzie się w styczniu w Toruniu. Autorzy sukcesu to: Zuzanna Borkowska - kapitan zespołu - została dodatkowo mistrzynią damskiej szachownicy, Michał Gil, Grzegorz Zych i Kacper Kołodziejski.
   
  Opiekun:Beata Kołodziejska
   
 • IV Ogólnopolski Turniej Gry w GO o Puchar Dyrektora IV LO w Bydgoszczy

   

  go7 grudnia 2013r miał miejsce kolejny już Turniej Gry w GO o Puchar Dyrektora IV LO. Co roku gromadzi on wierne grono uczestników i kibiców. I tym razem odbyły się rozgrywki dla dzieci i dorosłych. W klasyfikacji turnieju wśród juniorów najlepsi to:1. Marianna Szychowiak2. Julia Bednarska3. Kamil Kujawa, natomiast wśród dorosłych: 1. Maksym Wałaszewski2. Bruno Wałaszewski3. Łukasz Wierzbowski.

  Najwięcej emocji wzbudził pokaz przygotowywania sushi maki (tradycyjnego), w którym ryż zrolowany jest do wewnątrz oraz sushi uramaki, w którym ryż umiejętnie trzeba zrolować na zewnątrz, a jego przykładem może być California maki. Składnikami sushi jest ryż, którego rodzaj i sposób przygotowania są niezwykle ważne, a także ryba ? najlepiej świeżo złowionaJ, ale łosoś wędzony też doskonale smakuje. Można też dodać awokado, paluszek krabowy, ogórek świeży, a smak podkreślić łasabi ? ?chrzanem japońskim?.To wszystko zwijamy w algi nori ? morskie wodorosty. Składniki można komponować dowolnie. Popularne jest również jednoskładnikowe sushi ? hosomaki, np. algi, ryż i węgorz.

  Prezentację przygotowania sushi poprowadził Pan Klaudiusz Grabowski, organizator Turnieju i opiekun Klubu Japońskiego TokoroDokoro, działającego w ZSO nr 4. Nie brakowało chętnych do wprawiania się w serwowaniu sushi, co zostało uwiecznione na zdjęciach, do których obejrzenia zapraszamy do Galerii zdjęć.

  Młodzież z Klubu Japońskiego zaprezentowała również tworzenie papierowych form origami, które służą m.in. celom praktycznym, np. można składać kubeczki, kartoniki, ozdoby prezentowe i inne.

  Dla osób, które odwiedziły naszą szkołę w ten dzień była to okazja podzielenia się fascynacją Japonią i jej kulturą, a także spotkania z zapaleńcami gry w GO, których serdecznie pozdrawiamy.
   
 • Sukces piłkarek ręcznych

   

  pilka1

  W zakończonych Mistrzostwach Bydgoszczy w piłce ręcznej dziewcząt nasz zespół zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach wojewódzkich.

  pilka2

   

 • Dzień piżamowy

   Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii ze Specjalnego Dnia Piżamowego, który miał miejsce w naszej szkole w dniu 29.11.2013.

  pizama

  Zdjęcia są dostępne TUTAJ

 • Patriotycznie o niepodległości

   

  11 listopadaW ZSO nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku odpowiedzialność za zorganizowanie szkolnych obchodów tego narodowego święta została powierzona świeżo upieczonym humanistom ? klasie 1D LO oraz jej wychowawczyni ? Pani Profesor Bogumile Myszkowskiej. Inicjatywę przejęła uczennica tej klasy ? Joanna Tarasińska, która świetnie sprawdziła się w roli autorki przedsięwzięcia, tworząc spektakl pod tytułem ?Młodzi nienaganni?. Po dwóch tygodniach prób, w piątek, pierwszoklasiści poprowadzili uroczystość. Nie mogło zabraknąć czysto historycznego akcentu, dlatego przemówienie wygłosił Pan Profesor Piotr Łabenda. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Kijewska?Południak podsumowała Jubileusz 60?lecia Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Bydgoszczy, wręczając nagrody uczniom szczególnie zaangażowanym w organizację Święta Szkoły. Przeżyliśmy ten dzień w radości i podniosłym nastroju, dumnie nosząc na piersiach biało-czerwone wstążki. Klasa 1D sprawdziła się świetnie, przygotowując swoją pierwszą uroczystość. 

   

  Aby uczcić 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w X Przeglądzie Polskiej Poezji Patriotycznej. Konkurs recytatorski zorganizowany został przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy i odbył się 29 listopada. ?Czwórkę? reprezentowali: Monika Kuziemska z kl. 2D, Anna Kwiatkowska z kl. 1D i Artur Ziółkowski z kl. 1C, konkurując o najwyższe laury z uczestnikami indywidualnymi oraz z zespołami z innych bydgoskich szkół. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Kwiatkowska za recytację fragmentu ?Kwiatów polskich? Juliana Tuwima. Z uznaniem jury spotkała się również interpretacja utworu ?Wiersz dydaktyczny? Bogusława Żurakowskiego, zaproponowana przez Monikę Kuziemską. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowany został również Artur Ziółkowski, który zaprezentował fragmenty ?Balu w Operze? Juliana Tuwima. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Spotkanie z zagranicznymi wolontariuszami

   
  29 listopada w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przedstawicielki szkolnego wolontariatu wraz z opiekunem ? p. Agatą Frątczak wzięły udział w spotkaniu z grupą zagranicznych wolontariuszy. Wśród nich byli obywatele Bułgarii, Portugalii, Turcji, Gruzji i Azerbejdżanu. Każde państwo reprezentowało dwóch wolontariuszy, którzy pokazali krótkie filmy o swoich krajach oraz zapoznali nas z kultywowanymi w ich krajach tradycjami świątecznymi. Ten element spotkania był najciekawszy, bowiem jedynie Portugalię zamieszkuje, podobnie jak Polskę, większość ludzi wyznania katolickiego. W pozostałych państwach dominują inne religie, a co za tym idzie inne tradycje. Dzięki udziałowi w spotkaniu nauczyłyśmy się m.in. tradycyjnego azerbejdżańskiego tańca, składania noworocznych życzeń po turecku (tu można było język połamać ;-) )oraz nazw świąt w ojczystych językach wolontariuszy.
  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
   
 • Konkursy kuratoryjne


  Do etapów rejonowych przedmiotowych konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2013/14 awansowali:


  1. Wiktor Łukaszewski z klasy III G
  - z języka niemieckiego ? opiekun: mgr Paweł Romanowski
  - z geografii ? opiekun: mgr Krzysztof Chabasiński
  - z fizyki ? opiekun: mgr Danuta Podlaszewska
  - z biologii ? opiekun: mgr Danuta Matczak
  - z języka angielskiego ? opiekun: mgr Beata Leszczyńska
  - z matematyki ? opiekun: mgr Arkadiusz Czapiewski
  - z chemii ? opiekun: mgr Alina Domańska
  - konkurs ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego? ? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki

  2. Michał Gil z klasy III G
  - z geografii ? opiekun: mgr Krzysztof Chabasiński
  - z fizyki ? opiekun: mgr Danuta Podlaszewska
  - z historii ? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki
  - z języka angielskiego ? opiekun: mgr Beata Leszczyńska
  - z matematyki ? opiekun: mgr Arkadiusz Czapiewski
  - konkurs ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego?? opiekun: mgr Wojciech Śmielecki

 • Turniej GO

   

  go

   

 • Szczęśliwy numerek na grudzień

   

  2-6 grudnia
  poniedziałek 1
  wtorek 15
  środa 9
  czwartek 24
  piątek 32
  9-13 grudnia
  poniedziałek 10
  wtorek 7
  środa 33
  czwartek 27
  piątek 22
  16-20 grudnia
  poniedziałek 4
  wtorek 11
  środa 5
  czwartek 34
  piątek 30

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates