szlachetna paczka1Wspólnie ze wszystkimi chętnymi do niesienia pomocy innym przygotowujemy ?Szlachetną Paczkę? dla 5-osobowej rodziny. Pani Beata (39 l.) i Pan Daniel (38 l.) wychowują trójkę dzieci: Dawida (13 l.), Magdalenę (12l.) i Damiana (5l.).

Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji odkąd Pani Beata straciła pracę. Utrudnieniem w podjęciu nowej pracy jest konieczność ciągłej opieki nad najmłodszym Dawidem, który bardzo często choruje. Pięcioosobowa rodzina mieszka w skromnie urządzonym, wymagającym remontu mieszkaniu, na które zaciągnięty został kredyt hipoteczny. Przychód składa się jedynie z pensji Pana Dawida i dorywczego zarobku Pani Beaty. 

Po odliczeniu opłat za mieszkanie na życie zostaje niewiele . Nie wystarcza to na spłatę kredytu.

Rodzina nie prosi o wiele. Pani Beata wśród najważniejszych potrzeb wymienia środki czystości, kurtkę zimową dla Magdaleny oraz przybory szkolne.

BARDZO PROSIMY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI O POMOC W PRZYGOTOWANIU PACZKI!!!


WANTED!!!
 

Poszukiwani są wolontariusze do pomocy podczas Igrzysk Lekkoatletycznych Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 22-26 sierpnia 2014.

Wolontariusze powinni mieć 18 lat (mogą kończyć 18-stkę w 2014 roku).

Zadaniem wolontariuszy będzie pomoc w działach prowadzonych przez lekarzy i fizjoterapeutów (m.in. odczytywanie z tablic ze znakami dla okulistów, wykonywanie prób sprawnościowych, uświadamianie zdrowotne uczestników).

Organizatorzy zapewniają wolontariuszom posiłek regeneracyjny, napoje, nieodpłatna możliwość korzystania z kafejki oraz inne atrakcje wynikające z programu Igrzysk.

Więcej informacji i zapisy u pedagoga.

Spieszcie się, ilość miejsc ograniczona.

 

 

  15 listopada grupa uczennic klasy 2 gimnazjum (w składzie: Julia Ochocka, Aleksandra Gorzelak, Karolina Matusiak, Marta Stanula, Paulina Bernacka) była gościem Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Caritas Diecezji Bydgoskiej.

  Podczas wizyty mieliśmy przyjemność zwiedzić placówkę oraz porozmawiać z panią , która pełni funkcję kierownika ośrodka. Dowiedzieliśmy się z jakimi sprawami spotykają się pracownicy placówki, jak wygląda w Polsce proces adopcyjny oraz jakie potrzeby mają dzieci trafiające do adopcji. Bowiem w tym procesie zawsze najważniejsze jest dobro i potrzeby dzieci i na tej podstawie do danego dziecka szuka się przyszłych rodziców adopcyjnych, który zadaniem jest stworzenie szczęśliwego domu.
 

 


25-29 listopada


Poniedziałek: 28
Wtorek: 31
Środa: 6
Czwartek: 14
Piątek: 19


 

 
5 listopada 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uczcili przypadającą w tym dniu 643. rocznicę śmierci swojego patrona.
W tym dniu uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panem Lechem Łbikiem, Sekretarzem Rady Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, który wygłosił odczyt nt. ?Wizerunek króla Kazimierza Wielkiego w świetle legend ludowych?.

j1Z lewej: Pan Lech Łbik wygłasza odczyt nt. ?Wizerunek króla Kazimierza Wielkiego w świetle legend ludowych?
Z prawej: uczniowie Gimnazjum nr 48 w Bydgoszczy podczas spotkania z Panem Lechem Łbikiem

W spotkaniu uczestniczyła Pani Katarzyna Kijewska ? Południak, dyrektor szkoły, która podziękowała Panu Lechowi Łbikowi za przyjęcie zaproszenia, wygłoszony wykład oraz wręczyła naszemu gościowi monografię szkoły i inne pamiątki wykonane z okazji Jubileuszu 60 ? lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

pilkarzeW zakończonych właśnie Mistrzostwach bydgoskich szkół, reprezentacja IV LO po bardzo zaciętych meczach zajęła wysokie 5 miejsce.

Nasi Panowie grali w następującym składzie:

Eugeniusz Wróblewski 3F, Karol Sieńko 3A, Marek Maciejewski i Mateusz Strzeszyński obaj 3E, Łukasz Rogowski, Bartosz Rogowski, Dawid Zarębski i Michał Cywiński wszyscy 2B, Jakub Jędrzejczyk i Bartosz Wegler obaj 1C, Kamil Krajnik 1B, Mateusz Grodzicki 1D  opiekunem jest Rafał Szulakowski

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, którzy zaangażowali się w organizację obchodów Jubileuszu 60-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego 21 września 2013 r. Przyczyniliście się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy bardzo!
 
Zespół ds. Organizacji
Jubileuszu 60-lecia IV LO


 

1.Marcelina Banaszewska
3gim.
2.Marcelina Bociek
3gim.
3.Weronika Kin
3gim.
4.Patrycja Klimkowska
3gim.
5.Natalia Lewandowska
3gim.
6.Natalia Ankiewicz
1a
7.Zuzanna Olejniczak
1b
8.Magdalena Grzesiewska
1c
9.Jakub Jędrzejczyk
1c
10.Agata Kozakiewicz
1c
11.Arkadiusz Krzyśka
1c
12.Weronika Makuch
1c
13.Natalia Sadłowska
1c
14.Karolina Wachowiak
1d
15.Marta Kątna
2a
16.Aleksandra Kulczyńska
2a
17.Natalia Milik
2a
18.Kinga Szymczak
2a
19.Tomasz Filanowicz
2c
20.Marta Koczerska
2c
21.Filip Lewicki
2c
22.Marta Łubianka
2c
23.Eryk Miazga
2c
24.Tomasz Rutkowski
2c
25.Weronika Tokarska
2c
26.Monika Dróżdż
2d
27.Magdalena Przybyszewska
2d
28.Bartosz Bilecki
3a
29.Martyna Budnik
3a
30.Martyna Cabaj
3a
31.Paweł Fuksiewicz
3a
32.Paulina Kliszewska
3a
33.Alicja Kornowska
3a
34.Katarzyna Kotopka
3a
35.Agata Kuziel
3a
36.Anna Michalak
3a
37.Dorota Miszker
3a
38.Patrycja Nowakowska
3a
39.Roksana Radłowska
3a
40.Dominika Sabiniarz
3a
41.Karol Sieńko
3a
42.Paulina Siwak
3a
43.Karolina Spichalska
3a
44.Dominika Szczepaniak
3a
45.Anna Szczepańska
3a
46.Jagoda Szulc
3a
47.Magdalena Śmieszek
3a
48.Roksana Wegner
3a
49.Agata Zalewska
3a
50.Zuzanna Żurawska
3a
51.Patryk Bronisz
3d
52.Aleksandra Chmielewska
3d
53.Marta Cieślicka
3d
54.Aleksandra Debkiewicz
3d
55.Martyna Duda
3d
56.Martyna Gralak
3d
57.Agnieszka Grzybowska
3d
58.Patrycja Harczenko
3d
59.Agnieszka Kartaszewicz
3d
60.Martyna Książkiewicz
3d
61.Michał Matela
3d
62.Zuzanna Poćwiardowska
3d
63.DamianRola
3d
64.Sebastian Sobolewski
3d
65.Kamil Ludwiniak
3e
66.Marek Maciejewski
3e
67.Radosław Rapicki
3e
68.Kinga Kowalska
3f
69.Agnieszka Kroll
3f
70.Adam Popa
3f
71.Anna Wiśniewska
3f

SALON KULTURALNY ?CZWÓRKA?

ZAPRASZA NA ZAJĘCIA Z DECOUPAGE?U!

 

Decoupage - ta zagadkowo brzmiąca nazwa (której etymologię zapewne z łatwością wyjaśniliby uczniowie na lekcji j. francuskiego ;)  oznacza technikę zdobniczą, dzięki której zwykłe przedmioty codziennego użytku stają się niemalże małymi dziełami sztuki.

 Tak jak choćby te butelki?

decoupage

Jeśli chcesz zgłębić tajniki decoupage?u, zapraszamy do biblioteki szkolnej na warsztaty!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 listopada. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 13.30.

Te osoby, które w tym czasie będą jeszcze na lekcjach, zapraszamy później ? do grupy będzie można dołączyć w dowolnej chwili.

 

 

11 listopadaW ZSO nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku odpowiedzialność za zorganizowanie szkolnych obchodów tego narodowego święta została powierzona świeżo upieczonym humanistom ? klasie 1D LO oraz jej wychowawczyni ? Pani Profesor Bogumile Myszkowskiej. Inicjatywę przejęła uczennica tej klasy ? Joanna Tarasińska, która świetnie sprawdziła się w roli autorki przedsięwzięcia, tworząc spektakl pod tytułem ?Młodzi nienaganni?. Po dwóch tygodniach prób, w piątek, pierwszoklasiści poprowadzili uroczystość. Nie mogło zabraknąć czysto historycznego akcentu, dlatego przemówienie wygłosił Pan Profesor Piotr Łabenda. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Kijewska?Południak podsumowała Jubileusz 60?lecia Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Bydgoszczy, wręczając nagrody uczniom szczególnie zaangażowanym w organizację Święta Szkoły. Przeżyliśmy ten dzień w radości i podniosłym nastroju, dumnie nosząc na piersiach biało-czerwone wstążki. Klasa 1D sprawdziła się świetnie, przygotowując swoją pierwszą uroczystość. 

 

Aby uczcić 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w X Przeglądzie Polskiej Poezji Patriotycznej. Konkurs recytatorski zorganizowany został przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy i odbył się 29 listopada. ?Czwórkę? reprezentowali: Monika Kuziemska z kl. 2D, Anna Kwiatkowska z kl. 1D i Artur Ziółkowski z kl. 1C, konkurując o najwyższe laury z uczestnikami indywidualnymi oraz z zespołami z innych bydgoskich szkół. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Kwiatkowska za recytację fragmentu ?Kwiatów polskich? Juliana Tuwima. Z uznaniem jury spotkała się również interpretacja utworu ?Wiersz dydaktyczny? Bogusława Żurakowskiego, zaproponowana przez Monikę Kuziemską. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowany został również Artur Ziółkowski, który zaprezentował fragmenty ?Balu w Operze? Juliana Tuwima. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

POSZUKIWANY… POSZUKIWANA…

 

zdjecie-profiloweCECHY SZCZEGÓLNE:

 Niebanalne zainteresowania,

 Bystre oko,

 Nieposkromiona wyobraźnia,

 Otwarty umysł,Twórcza postawa,

 Ogrom pozytywnej energii, Poczucie humoru ;)

 

KOGO SZUKAMY?

 

  • BIBLIOFILÓW, którzy lubią rozmawiać o książkach,
  • PISARZY I POETÓW, którzy nie mieszczą już swoich dzieł w szufladach ;)
  • ARTYSTÓW, którzy potrafią stworzyć coœ wartościowego z niczego,
  • KOLEKCJONERÓW, którzy chcą zaprezentować swoje zbiory,
  • PASJONATÓW, którzy chcieliby zarazić innych swoimi zainteresowaniami.

SALON KULTURALNY „CZWÓRKA” ZAPRASZA:

  • na fascynujące rozmowy o literaturze, sztuce, teatrze, filmie…
  • na zajęcia manualne (m.in. decoupage, sutasz)…
  • na kulturalną wędrówkę po Bydgoszczy…
  • na spotkania, w trakcie których będziesz mógł/ła zaprezentować swój talent i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach…

SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

PODZIEL SIĘ SWOJĄ PASJĄ!

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działania Salonu prosimy, aby zgłaszali się do biblioteki szkolnej - do pani Beaty Nowaczyk lub pani Beaty Płuciniczak.

 

Projekty Edukacyjne Realizowane w Gimnazjum Nr 48

w roku szkolnym 2017/18

 

temat projektu

autor/opiekun

1. Turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych "Jeden z dziesięciu".

Ewa Niewiadomska

2. Porównanie czynników wpływających na jakość i długość snu u młodzieży w wieku 14-18 lat oraz osób w wieku 35-50 lat.

Małgorzta Zenelt

3. Bydgoszcz okiem kamery.

Andrzej Stosik

4. Gry, nie tylko komputerowe.

Rafał Klein

5. Prawidłowe odżywianie się młodzieży.

Teresa Uklejewska

6. Preferencje filmowe dzisiejszej młodzieży.

Rafał Klein, Jerzy Piszcz

7. Samoobrona.

Andrzej Stosik

8. Czy istnieje klucz do świata nauki czyli sposoby skutecznego uczenia się.

Maria Cabaj