Paryż 2019

Utworzono: piątek, 20, wrzesień 2019 Katarzyna Jędrzejczyk

 

 

W dniach 8 – 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Katarzyną Jędrzejczyk, panią Marią Cabaj, panią Ewą Niewiadomską i panem Rafałem Klein odwiedzili dwie europejskie stolice: Brukselę i Paryż. Najpierw byliśmy przed Atomium (którego zdjęcie widzicie tutaj),

atomium

potem byliśmy na uroczym głównym placu Brukseli, gdzie kosztowaliśmy smaku pralin i przechadzaliśmy się w poszukiwaniu Manneken Pis (chłopczyka, który… zresztą sami poszukajcie w zasobach internetowych), aby następnie zobaczyć długo wyczekiwany Paryż wraz z majestatyczną wieżą Eiffle’a z jej wieczornymi iluminacjami, oglądanymi z pokładu statku płynącego po Sekwanie. Nie można pominąć spaceru w Dzielnicy Łacińskiej ze słynną Sorboną, na której pan przewodnik życzył nam podjęcia w przyszłości studiów.

 

Widzieliśmy wspaniałą, wielką, choć wyraźnie zniszczoną przez pożar katedrę Notre–Dame, która jednak bezsprzecznie nadal króluje nad miastem. Mieliśmy okazję poznać francuskie smaki dzięki słynnym słodkim śniadaniom z croissantami w roli głównej oraz żabim udkom i ślimakom serwowanym niedaleko bazyliki Sacré-Coeur. Spacerowaliśmy w otoczeniu francuskich portrecistów, nie omieszkaliśmy zawitać do wielkich domów handlowych Galeries Lafayette, aby na końcu przechadzać się po Polach Elizejskich.

Niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam podczas wizyt w Luwrze i w Wersalu.

Paris…Paris… wspaniałe wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates