Brylantowe strofy

Utworzono: wtorek, 12, marzec 2019 Beata Płuciniczak-Motowidło

8 marca odbył się w naszej szkole finał III Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”. Do udziału w literackich zmaganiach zaprosiliśmy młodych twórców z Bydgoszczy i regionu.  Na konkurs poetycki wpłynęło 96 prac z 23 szkół. Swoje teksty przesłali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojnowie, Szkoły Podstawowej w Sławkowie, Szkoły Podstawowej w Pakości, Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu, Szkoły Podstawowej w Stawkach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy, Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku, Zespołu Szkół RCKU w Przemystce, VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy, VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, Zespołu Szkół nr 12 w Bydgoszczy, I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy oraz  IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 

Podczas spotkania finałowego swoje utwory zaprezentowało 36 młodych poetów. Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: Pani Wiesława Barbara Jendrzejewska, bydgoska poetka – przewodnicząca jury, Pani Ewa Guzik - bibliotekarz z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dra Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Pani Joanna Tarasińska - laureatka II edycji Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych.

diament1

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zachwyt jury wzbudziły wiersze Natalii Kaplińskiej ze Szkoły Podstawowej w Wojnowie, której przyznano I miejsce. Drugą nagrodę otrzymał Krzysztof Kozakiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie, a trzecią - Weronika Guziołek z Szkoły Podstawowej w Wojnowie. Ponadto wyróżniono: Agatę Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie i Zuzannę Kruczek z Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy.

 

Po burzliwych obradach I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury zdecydowało się przyznać Patrycji Frątczak z Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku. Uwagę komisji konkursowej zwróciły także wiersze Aleksandry Lewandowskiej z Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku (II miejsce) i Krzysztofa Kaczyńskiego z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Stosik z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy,Zuzanna Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy oraz Natalia Kucharska z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, której przypadła również Nagroda Publiczności.

diament1Laureaci konkursu otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez Radę Rodziców ZSO nr 4 oraz książki przekazane przez Wydawnictwo Noir Sur Blanc. Specjalną nagrodą były dwa brylanty z certyfikatem jubilerskim, które trafiły do rąk Natalii Kapińskiej oraz Patrycji Frątczak - zwyciężczyń konkursu. Sponsorem tej nagrody była firma Gemso.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a wszystkim finalistom życzymy wielu inspiracji twórczych.

diament1Korzystając z okazji organizatorki konkursu w szczególny sposób chcą podziękować Klaudii Karkowskiej oraz Łukaszowi Ciesielskiemu za profesjonalne poprowadzenie spotkania finałowego. Basi Skrzypek i Magdzie Królikowskiej składamy podziękowania za muzyczny antrakt. Dziękujemy także Ani Trajder oraz Zuzannie Burzyńskiej, które zadbały o nagłośnienie imprezy, Natalii Lisowskiej – która wykonała zdjęcia oraz Michalinie Kulesza, Mikołajowi Bartkowiakowi i Jankowi Ciemnoczołowskiemu, którzy wspierali nas w pracach organizacyjnych. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!

2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Copyright (C) by ZSO4 2001-2013
Download Joomla Templates